30 kwietnia mija termin składnia zeznań PIT

Dodano: 12.04.2021

Przypominamy, że termin złożenia zeznania podatkowego PIT za rok 2020 mija 30 kwietnia 2021 roku. Nie warto czekać do ostatniej chwili.

Jak się rozliczyć? Najszybciej można to zrobić w formie elektronicznej, za pośrednictwem rządowej platformy Twój e-PIT lub programu PITax.

Z programu PITax można skorzystać online lub pobrać go na swój komputer. W zeznaniu przygotowanym przez PITax znajduje się już nasz numer KRS 0000037904. Jeśli chcesz wesprzeć konkretnego podopiecznego, pamiętaj, aby w rubryce cel szczegółowy podać numer ewidencyjny, nazwisko i imię.

Na platformie Twój e-PIT znajdziesz wstępnie wypełniony PIT-37, PIT-38 oraz PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Poprzez tę stronę można złożyć również PIT-OP czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego przez osoby które:

  1. są emerytami lub rencistami,
  2. dostały od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A za 2020 r.,
  3. nie uzyskały w 2020 r. innych dochodów, które powinny wykazać w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-37 albo PIT-36.

PAMIĘTAJ! Jeśli nie edytujesz swojego rozliczenia przygotowanego przez e-Urząd Skarbowy, 1% podatku zostanie przekazany tej samej organizacji pożytku publicznego i na ten sam cel szczegółowy, który wskazałeś w ubiegłorocznym zeznaniu podatkowym.

Zarządzaj plikami cookies