Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Wojtczak Patryk Robert

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
5640

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
1995-01-23

Schorzenie:
przepuklina potyliczna, wodogłowie, zastawka do otrzewnej, lewostronny niedowład spastyczny, torbielowatość rdzenia kręgowego, zaburzenia równowagi, epilepsja lekooporna

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe dla naszego podopiecznego Patryka Wojtczaka.

Patryk urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, mózgowym porażeniem dziecięcym, wodogłowiem, epilepsją lekooporną, torbielowatością rdzenia kręgowego, brakiem robaka mózgu, uszkodzeniem części potylicznej, agenezją pnia ciała modzelowatego, agenezją pnia móżdżku, niedowładem spastycznym lewostronnym.

Chłopiec stoczył mnóstwo walk o życie. Przeszedł wiele trepanacji głowy i operacji wszczepiania zastawki, dotknęło go dużo komplikacji pooperacyjnych, jak krwawienia dokomorowe, ciężka niewydolność trzustki i wątroby.

Lata rehabilitacji uczyniły cuda. Patryk miał nie przeżyć roku. Dziś ma 20 lat i tu zaczynają się kolejne trudności. Jak każda osoba dorosła musi czekać w kolejkach do lekarzy i na rehabilitację, a potrzebuje systematycznych wizyt u ortopedy, neurologa, neurochirurga, wielu cyklicznych badań: tomografii komputerowej, EEG głowy. Najczęściej zmuszeni jesteśmy opłacać je prywatnie, a lekarstwa, które Patryk na co dzień zażywa, kosztują 600 zł miesięcznie.

Z powodu braku intensywnej rehabilitacji u syna nastąpiło gwałtowne pogorszenie niedowładu i spastyki. Cudem udało się ocalić rękę przed martwicą i amputacją. Przeprowadzony zabieg dał szansę na poprawę, lecz potrzebna jest ciągła, intensywna, wielospecjalistyczna rehabilitacja, na którą po prostu nas nie stać. Dlatego rozpaczliwie szukamy pomocy u ludzi wielkiego serca.

Patryk, mimo tak traumatycznych i ciężkich przejść, jest bardzo dzielny i pogodny, z całych sił walczy o lepsze dla siebie jutro. Ale dla osoby chorej, bez funduszy jest to trudne, aby przetrwać i pokonać chorobę. Dlatego prosimy o wsparcie finansowe dla Patryka, które przeznaczone zostaną na rehabilitację – jej miesięczny koszt to 1600 zł, dla rodziców chłopca to suma ogromna i nieosiągalna.

Z góry i z całego serca dziękujemy Państwu za pomoc dla Patryka.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
5640 Wojtczak Patryk Robert

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
5640 Wojtczak Patryk Robert darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Prochem S.A. – Warszawa
Xelion – Doradcy Finansowi
MEBLOPOL
Bodycote
JBG-2 Sp. z o.o., Warszowice