Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kowalak Michał

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
17032

Województwo:
zachodniopomorskie

Data urodzenia:
2009-12-01

Schorzenie:
padaczka lekooporna, osteoporoza, opóźniony rozwój psychoruchowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację dla Michała Kowalaka.

Michał ur. 1 grudnia 2009 r.,  cierpi na lekooporną padaczkę z dużą ilością napadów, co bardzo opóźnia jego rozwój. Pierwszy napad wystąpił już w 3 dobie życia. Z początku było ich niewiele, ale z czasem choroba rozwijała się do kilkudziesięciu napadów dziennie, zdarzały się dni, kiedy było ich ponad 100. Dzięki leczeniu i rehabilitacji udało się zmniejszyć siłę napadów, ale ich częstotliwość wciąż jest wysoka. Około 4 urodzin Michał miał już przebytych ponad 10 000 napadów padaczkowych w tym ponad 1000 bardzo ciężkich.

Michał był leczony w kilku szpitalach, w tym w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, a obecnie jest pod opieką Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Rehabilitowany jest w dwóch szczecińskich ośrodkach w miarę jak pozwalają na to ataki padaczki. Dzięki ćwiczeniom Michałek zaczął samodzielnie siedzieć, gdy miał 20 miesięcy, niedawno nauczył się przekładać zabawki z rączki do rączki. Wciąż nie chodzi, nie raczkuje, nie mówi.

Koszty rehabilitacji, dojazdów oraz zakupu leków i sprzętu do ćwiczeń znacznie przekraczają możliwości rodziców dziecka. Mama Michała jest na urlopie wychowawczym i jedynym dochodem rodziny pozostaje praca taty, jako nauczyciela.

Z dotychczas zebranych przez Fundację środków udało się sfinansować pobyt Michała na turnusie rehabilitacyjnym, a w najbliższym czasie planowany jest zakup specjalistycznego kombinezonu rehabilitacyjnego. Z zebranych środków chcielibyśmy kontynuować intensywną rehabilitację Michała.

Rodzice  wierzą, że w końcu uda im się znaleźć sposób na opanowanie choroby i zmniejszenie liczby napadów tak, aby Michał mógł prowadzić w przyszłości w miarę normalne życie. W Michałku jest wielka chęć do życia, bardzo lubi pracę z rehabilitantami, a zdobywanie kolejnych małych umiejętności sprawia mu wielką satysfakcję.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
17032 Kowalak Michał

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
17032 Kowalak Michał darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Nomos sp. z o.o. sp.k.
Jastrzębskie Zakłady Remontowe sp. z o.o.
Spółdzielnia Mleczarska Ryki
Kaufland Polska Markety sp. z o.o.
Fundacja Signum