Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Topa Mikołaj

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
9473

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2009-04-10

Schorzenie:
wcześniactwo, opóźniony rozwój psycho-ruchowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Schorzenie:

Maja: padaczka, stan po IVH II stopnia, RDS II stopnia, wcześniactwo, dysplazja oskrzelowo-płucna, niedoczynność tarczycy, wzmożone napięcie mięśni, asymetria ciała, opóźniony rozwój psychoruchowy, zastoje moczu w nerkach, niedokrwistość.

Mikołaj:  dysplazja oskrzelowo-płucna, wcześniactwo, niedoczynność tarczycy, RDS III stopnia, opóźniony rozwój psychoruchowy, wzmożone napięcie mięśni, asymetria ciała, niedokrwistość.

APEL

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową w leczeniu i rehabilitacji naszych 9-miesięcznych podopiecznych – Mikołajka i Majeczki.

Maja i Mikołaj urodzili się 10.04.2009 r. w 29 tygodniu ciąży z wagą 1200 g i 1050 g.

Od pierwszych dni życia walczą z przeciwnościami losu o swoje życie i zdrowie. Są bardzo dzielne i każdego dnia to udowadniają.

Pierwszą smutną diagnozą dzieci była przewlekła choroba płuc zwana też dysplazją oskrzelowo-płucną, która powoduje m.in. nawracające zapalenie płuc, duszności, nadmierne wydzielanie śluzu oskrzelowego. Zapobieganie infekcjom, stosowanie leków na   rozszerzenie oskrzeli oraz unikanie kontaktów z innymi osobami (wirusami) to konieczność, aby móc kontynuować rehabilitację ze względu na straszną kolejną diagnozę u Mai-padaczkę. Nie oszczędziły Jej wylewy dokomorowe, zastoje moczu w nerkach, a także niedoczynność tarczycy, niedokrwistość, opóźniony rozwój psychoruchowy, wzmożone napięcie mięśni i asymetrie u obojga dzieci.

Z powodu niedokrwistości przetoczono dzieciom trzykrotnie osocze krwi (KKCz).

Niezwłocznie, po zaobserwowaniu u dzieci zaburzeń zdrowotnych oraz rozwoju, ich Rodzice rozpoczęli działania w celu jak najszybszego zdiagnozowania nieprawidłowości. Jednak z uwagi na brak możliwości nowoczesnej i sprawnej diagnostyki w miejscu zamieszkania, podjęli próbę szukania pomocy w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka a także w prywatnych gabinetach lekarzy specjalistów. Zdecydowali również o domowych wizytach fizjoterapeuty, aby jak najszybciej poddać dzieci rehabilitacji ruchowej, masaży oraz terapii sensorycznej.

Maja i Mikołaj są po turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie poczynili duże postępy. Aktualnie czekają na następny turnus z niecierpliwością.

Na chwilę obecną dzieci pod opieką poradni, neurologicznej, endokrynologicznej, rehabilitacyjnej, metabolicznej, nefrologicznej, urologicznej, neonatologicznej, kardiologicznej, foniatrycznej, audiologicznej, usg, preluksacyjnej a także logopedy, psychologa i pedagoga.

Są bardzo pogodnymi i bardzo silnymi dziećmi z uwagi na to co już przeszły, ale droga Mai i Mikołaja do tego by być zdrowymi jest jeszcze daleka i kosztowna, ale wierzymy, że jest szansa, by wyzdrowiały poprzez specjalistyczną pomoc lekarzy i rehabilitację. Dzięki wszelkim zabiegom, terapii oraz rehabilitacji mają wielką i niepowtarzalna szansę na wyleczenie. Wszystko to jednak bardzo kosztowne i istnieje obawa Rodziców, że może nie być ich stać na pełen zakres pomocy dla Mai i Mikołajka.

Wpłata symbolicznej złotówki to krok naprzód w życiu Mai i Mikołaja, w imieniu których dziękujemy z całego serca !!!!


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
9473 Topa Mikołaj

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
9473 Topa Mikołaj darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Empik Sp. z o.o., Warszawa
Arcybractwo Miłosierdzia – Kraków
Gourmet-Foods Spółka z o.o. – Warszawa
Fundacja Orlen – Dar Serca
Ebejot Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Inwestcyjno-Budowlane, Warszawa