Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Bręczewski Bartosz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
25997

Województwo:
wielkopolskie

Data urodzenia:
2014-04-14

Schorzenie:
brak prawej komory serca, atrezja zastawki trójdzielnej, ubytek międzykomorowy, przełożenie wielkich pni tętniczych, hipoplazja łuku aorty

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o wsparcie swojego podopiecznego Bartosza Bręczewskiego.

Bartek urodził się 14.04.2014r. w Rudzie Śląskiej. Następnego dnia został przewieziony do szpitala w Katowicach-Ligocie. Tam stwierdzono u niego bardzo poważną wadę – zwężenie łuku aorty. Zamiast 10mm. aorta miała w najcieńszym miejscu 1mm. przepływu. Pierwszy termin operacji wyznaczono na 05.05.14r.; niestety w ostatniej chwili został odwołany. Kolejny został wyznaczony dopiero w dniu 20.05.14r. na dzień 22.05.14r. Operacja trwała około czterech godzin, odbyła się w tzw. głębokiej hipotermi czyli ciało małego zostało schłodzone do około 18 stopni. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych leków oraz przede wszystkim dzięki umiejętnościom chirurga ta jedna z najbardziej skomplikowanych operacji serca została wykonana bez transfuzji krwi. Po dwóch dniach Bartuś został wybudzony ze śpiączki, po kolejnych siedmiu opuścił Oiom. W pierwszej połowie czerwca chłopiec mógł wreszcie opuścić szpital. Wtedy po raz pierwszy Bartuś zobaczył się ze swoją o cztery lata starszą siostrą Majeczką. Po kontroli, która była tydzień później, po dwóch długich miesiącach pobytu na Śląsku rodzina wróciła do domu, do Poznania. Obecnie Mały rozwija się “dobrze jak na taką skomplikowana wadę”. To stwierdzenie rodzice słyszeli chyba od wszystkich lekarzy, u których się pojawili. Byli już z Bartkiem ponownie we wrześniu przez kilka dni w szpitalu w Katowicach na badaniach przedoperacyjnych, w grudniu na kolejnych. Teraz czekają na kolejne badania, a przede wszystkim na wyznaczenie terminu kolejnej operacji, która według opinii lekarzy na pewno będzie jeszcze w tym roku.
Potem za około dwa lata Bartka czeka ostatnia przewidziana przez medycynę operacja, a potem.. A potem będą czekać na czas ” gdy nikt nie powie – jestem chory”.
W imieniu Bartka i jego rodziców bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli im w tym trudnym okresie. Dziękujemy za pomoc, dzięki której leczenie, rehabilitacja czy dojazdy do Katowic nie są dla nich tak dużym obciążeniem. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili wiele swojego czasu i sił żeby pomóc Bartkowi i jego rodzinie.

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
25997 Bręczewski Bartosz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
25997 Bręczewski Bartosz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Zakłady Kórnickie
Trade-Trans Spółka Przedsiębiorstwo Spedycyjne – Warszawa
Medical Aid For Poland Fund – London
Astromal sp. z o.o. – Święciechowa
Nordenia Polska