Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Cicha Ilona

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
1800

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
1995-07-05

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, obustronne zwichnięcie stawów biodrowych

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Ilony, Natalii i Karoliny Cichej.

Ilonka choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Dziecko przeszło kilka operacji bioderek. Ilonka 6 lat temu siedziała, chodziła przy balkoniku, poruszała się na aktywnym wózku. Po jednej ze skomplikowanych operacji bioder dziecko przestało siedzieć i chodzić, a źle założony gips spowodował uszkodzenie stawu kolanowego, uniemożliwiając zgięcie nogi, do tego zaczęła się pogłębiać skolioza. Zmiany są tak duże, że dziecko ma stany bezdechu, zagrażające jej życiu. Jednak po wielu próbach udało wszczepić Ilonce pompę baclofenową. Wszystko byłoby dobrze, bo dziecko bardzo dobrze reaguje na lek, jest tylko jeden problem… Mianowicie, aby były widoczne rezultaty, a Ilonka miała szansę powrócić do stanu sprzed lat (przy ogromnym wkładzie pracy jej samej i wielu rehabilitantów) potrzebna jest stała specjalistyczna rehabilitacja. Aby leki, które także mają działania uboczne nie wywoływały ich na próżno, Ilonka także musi być nieprzerwanie rehabilitowana. To ostatni moment przed dorosłością, kiedy to już rehabilitacja nie będzie tak skuteczna. Koszt jednego turnusu to ok. 5.000 zł. Takich turnusów powinno być co najmniej sześć w ciągu roku. Ilonka z powodu poważnych kłopotów z kręgosłupem (skrzywienie 60%) potrzebuje częstej wymiany gorsetów. Dziecko czeka na operację chorego kręgosłupa, ale musi przybrać na wadze, dlatego też dostaje bardzo drogie odżywki – koszt miesięczny odżywek to 600zł.

Natalia bliźniaczka Ilony (wodogłowie od urodzenia) przeszła 6 operacji wymiany zastawki i drenu. Także ma skrzywienie kręgosłupa (20%), teraz potrzebny jest jej gorset. Obydwie dziewczynki potrzebują rehabilitacji. Ich siostra Karolina ma tętniaka koła serca. Bliźniak Karoliny – Dawid odszedł od nas 14-03-2011 r. Też był dzieckiem niepełnosprawnym. Rodzice walczyli o jego zdrowie przez 7 lat po jego wypadku, teraz walczą o trójkę dzieci, które mają szansę na normalne życie. Potrzeby dzieci chorych są bardzo kosztowne, rodzice nie są w stanie sami ich zaspokoić.

Zwracamy się do Państwa o pomoc. Koszty specjalnych turnusów rehabilitacyjnych, zakup lekarstw, sprzętu, odżywek przekraczają możliwość rodziny. Każda nawet najdrobniejsza wpłata będzie cenna, gdyż pomoże osiągnąć maksymalną samodzielność oraz podnieść sprawność dzieci.

Zdajemy sobie sprawę, że każda rodzina niepełnosprawnego dziecka ma podobne problemy i potrzeby, ale w przypadku Ilonki bardzo istotny jest czas.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
1800 Cicha Ilona

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
1800 Cicha Ilona darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Kler Spółka Akcyjna – Dobrodzień
Info-Ekspert Sp. z o.o., Warszawa
Kanlux SA
Fundacja Polsat – Warszawa
DOMBUD