Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Piasecka Ewelina

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
97

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
1998-08-11

Schorzenie:
przepuklina oponowo-rdzeniowa, wodogłowie, niedowład kończyn, padaczka objawowa.

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie na leczenie i rehabilitację Eweliny Piaseckiej.

Ewelinka urodziła się z przepuklina oponowo rdzeniową, choroba ta uszkodziła całkowicie jej kręgosłup, z wodogłowiem i zespołem Arnolda-Chiari powodującym zmiany w mózgu, z pęcherzem neurogennym, który powoduje częste zakażenia układu moczowego, dysplazją biodra oraz skoliozą kręgosłupa. Ewelina w pierwszych miesiącach swojego życia przeszła dwie operacje: otwartej przepukliny oponowo-rdzeniowej (zwanej rozszczepem kręgosłupa), wstawienia zastawki (zmniejszającej wodogłowie). Nie siedzi samodzielnie, cierpi na padaczkę, która powoduje opóźnienia umysłowe, nie rusza nogami, a lewa ręka wymaga ciągłych ćwiczeń. W maju 2004 roku przeszła ciężką i skomplikowaną operację kręgosłupa w klinice w Zakopanem. W czerwcu 2006 roku kolejna operacja wstawienia drugiej zastawki zmniejszającej wodogłowie. Kolejna operacja neurochirurgiczna ratująca życie (odbarczenie szczytowo-potyliczne lipiec 2012).

Ewelinka jest pogodnym, wesołym i pełnym optymizmu dzieckiem, uwielbia zabawy ze swoimi dwoma kotami, ponadto kocha wszystkie zwierzęta. Jej ulubionym zajęciem jest malowanie farbami i pomaganie w kuchni. Z wielką przyjemnością uczestniczy w zajęciach na basenie i różnych wycieczkach.Każdy mały krok w poprawie jej rozwoju jest dla rodziców wielkim sukcesem i nadzieją na lepsze jutro. Koszt miesięczny leków, cewników, pampersów, lekarzy i rehabilitacji to ponad 1000 zł. Zakup wózka inwalidzkiego 4500 zł. Turnus rehabilitacyjny 3000zł-5000 zł. Godzina rehabilitacji indywidualnej 80-110 zł. Koszty są ogromne znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziców.

Ośmielam się prosić Państwa o pomoc dla Ewelinki, aby choć w niewielkim stopniu usprawnić jej motorykę. Dziękujemy z całego serca.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
97 Piasecka Ewelina

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
97 Piasecka Ewelina darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Ekopoldex FPH Tomasz Podlodowski, Myślenice
TADMAR – Technika Grzewcza
Hellenic – Passion for Excellence
Nadleśnictwo Kaliska
Simple