Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Król Mateusz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
954

Województwo:
łódzkie

Data urodzenia:
1990-07-10

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z gorącą prośbą o pomoc dla Mateusza Króla.

Mateusz urodził się 10.07.1990r, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, postać pozapiramidowa z 4-kończynowym niedowładem spastycznym. Od 6 miesiąca życia zaczęła się walka rodziców i ludzi dobrej woli o jego samodzielność. Próbując różnych metod rehabilitacji, zaczynając od Vojty, poprzez terapię NDT Bobath, a także Domana, której rodzice nauczyli się w Anglii, później mozolna kilkunastoletnia praca w domu z setką ludzi dobrej woli, wolontariuszami, którzy stali się przez te lata tak jakby rodziną. Bez nich nie byłoby to możliwe. Jednak lata pracy, wyrzeczeń i ogromnego zaangażowania całej rodziny nie przyniosły wymarzonych i oczekiwanych rezultatów. Mateusz nie stał się samodzielny. Chłopiec jest po 4-ech operacjach ortopedycznych, które odbył w Konstancinie. Ze względu na bardzo nasiloną spastykę, która uniemożliwiała chłopcu podstawowe funkcjonowanie w 2009 roku wszczepiono mu pompę baklofenową (uzupełnianie pompy co 2 miesiące w szpitalu). W związku z dużym skrzywieniem kręgosłupa Mateusz praktycznie cały czas musi egzystować w sztywnym gorsecie. Jest całkowicie uzależniony od 24 godzinnej opieki swojej mamy . Jednak mimo ciężkiego stanu i dolegliwości bólowych, które są z tym związane, jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym młodzieńcem z dużym poczuciem humoru. Mateusz realizuje program nauczania indywidualnego w domu i bardzo się cieszy jak 3 razy w tygodniu przychodzi pani Jola, która przywołuje jego niesforne ręce do porządku i pan Jacek , który wyciska 7 poty na materacu. Czasem jedzie na ulubiony basen. Większość sprzętu do rehabilitacji i egzystowania w domu mama wystarała się sama. Potrzeby chorego dziecka są bardzo duże, koszty turnusów rehabilitacyjnych i niezbędnego sprzętu wymagają dużych nakładów finansowych.

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich, którzy mogą pomóc Mateuszowi. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet symboliczną kwotę.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
954 Król Mateusz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
954 Król Mateusz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Polska Miedź
Karabela sp. z o.o.
PrOWERk sp. z o.o.
Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego
IBA Bioton