Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Jacak Dawid

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
8014

Województwo:
lubelskie

Data urodzenia:
2002-06-02

Schorzenie:
autyzm, padaczka

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Dawida Jacaka.

Gdy urodził się Dawid nic nie wskazywało na to, że będzie chory. Gdy skończył 2 lata rodziców chłopca zaczął niepokoić jego rozwój. Nie mówił i nie wskazywał na części ciała. Również w żywieniu miał kilka potraw, które tolerował. Gdy miał 3 lata został poddany badaniu słuchu i tomografi głowy. Badania były pozytywne. W wieku 3,5 lat neurolog stwierdziła, że ma cechy autyzmu i powinien jak najszybciej zacząć chodzić do przedszkola. W wieku 4 lat został skonsultowany w prywatnej poradni w Warszawie, w celu postawienia diagnozy, brzmiała ona: autyzm.  Jako 4-latek uczęszczał do przedszkola integracyjnego. Był tam tylko rok z powodu braku odpowiednich specjalistów. Rodzice Dawida postanowili, że będzie uczęszczał do przedszkola specjalnego w odległości 100 km. Było bardzo ciężko, ale najważniejsze, że Dawid robił małymi krokami postępy. Zaczął jeść potrawy, których wcześniej nie tolerował, powoli zaczynał bawić się z dziećmi. Występował w teatrze z prawdziwą widownią. Do tego przedszkola chłopiec uczęszczał przez 3 lata. To były lata solidnie przepracowane pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Gdy Dawid miał 7 lat został poddany badaniu włosa. Miał bardzo duże braki witamin i minerałów. Rodzice zakupili naturalne suplementy diety, po których Dawid zaczął więcej mówić. W tej chwili ma 8 lat. Od 3 lat uczęszcza na zajęcia terapeutyczne do poradni autystycznej, ma tam zapewnioną terapię logopedyczną, muzyczną, sensoryczną. Jest bardzo wesołym i uśmiechniętym chłopcem.Wymawia więcej słów, rozumie proste polecenia. Rodzice myśleli, że teraz będzie lepiej, ale tak nie jest. 14 grudnia 2010 r. Dawid miał pierwszy atak padaczki….szok. Teraz przyjmuje leki przeciwpadaczkowe.

Bardzo prosimy Państwa o wsparcie finansowe dla Dawida na dalsze leczenie i rehabilitację. Będziemy wdzięczni za każdy dar serca.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
8014 Jacak Dawid

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
8014 Jacak Dawid darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Invest Komfort S.A., Gdynia
DOMBUD
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
EADS
Energoprojekt Biuro Studiów i Proj.Energ – Warszawa