Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Wiśniewski Antoni Jakub

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
6232

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2001-08-05

Schorzenie:
zespół Downa

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc i wsparcie w gromadzeniu funduszy na rehabilitację i leczenie dla podopiecznego Jakuba Antoniego Wiśniewskiego.

Kubuś urodził się z wadą genetyczną – zespołem Downa – dodatkowym chromosomem w swoim organizmie, który niestety utrudnia jego rozwój. Potrzebna jest ciągła stymulacja zarówno fizyczna jak i umysłowa.

Chłopiec jest rehabilitowany od 3 tygodnia życia, jest pod opieką wielu specjalistów min. neurologa, logopedy, psychologa, endokrynologa, ortopedy, okulisty, korzysta również z różnych terapii usprawniających min. terapia Thomatisa, Biofeedback, czaszkowo-krzyżowa, hipoterapia, dogoterapia, po których są widoczne postępy w rozwoju. Jednak to ciągle za mało, zajęcia i ćwiczenia muszą być systematyczne. Rodzice pragną, aby syn miał możliwość korzystania częściej z takich zajęć, a także szansę uczestnictwa na turnusach rehabilitacyjnych. Chcieliby również zakupić środki terapeutyczne, które pozwolą pracować z dzieckiem w domu.

Jakub jest radosny, pogodny, pełen energii i chęci poznawania świata jak każde dziecko mimo, że nie ma takich możliwości jak jego rówieśnicy. U chłopca występuje min. obniżone napięcie mięśniowe, wiotkość stawów, wada wzroku (astygmatyzm), wada postawy, zaburzenia mowy, opóźnienie psychoruchowe, obniżona odporność organizmu, upośledzenie umysłowe umiarkowane, zaburzenia koordynacji ruchowej. Dodatkowo zdiagnozowano u niego nadpobudliwość psychoruchową oraz nadwrażliwość słuchową, co wiąże się ze znacznym brakiem koncentracji, a to bardzo utrudnia mu naukę. Ma także problemy z koordynacją ruchu, z ruchem naprzemiennym, wymową. Mimo tego wykazuje duży potencjał w prawidłowym rozwoju, jednakże musi być czynnie stymulowany i rehabilitowany.

Rodzice Jakuba ciągle walczą o jego lepszy rozwój, o lepsze życie dla niego, aby w przyszłości ułatwić mu funkcjonowanie w społeczeństwie, jednak nie są w stanie pokryć wszystkich zalecanych terapii i zajęć, które w znacznym stopniu pozwoliłyby na poprawę jego rozwoju, dlatego też prosimy Państwa o wsparcie finansowe.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
6232 Wiśniewski Antoni Jakub

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
6232 Wiśniewski Antoni Jakub darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

ZPWB
Apella S.A.
PrOWERk sp. z o.o.
PKO Bank Polski
Kler Spółka Akcyjna – Dobrodzień