Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Jurczyk Krzysztof

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
6024

Województwo:
dolnośląskie

Data urodzenia:
1980-07-31

Schorzenie:
złamanie kręgosłupa szyjnego w odcinku C4 z niedowładem czterokończynowym

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Zwracamy się z wielką prośbą o pomoc, ze względu na bardzo trudną sytuację, w której z przyczyn losowych znalazł się nasz podopieczny – Krzysztof Jurczyk. Dnia 1 sierpnia 2008 r. jego życie uległo diametralnej zmianie, gdyż na skutek wypadku doznał złamania kręgosłupa szyjnego w odcinku C4 z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. W trybie pilnym został poddany operacji kręgosłupa, jednak późniejsza diagnoza była załamaniem się jego dotychczasowej rzeczywistości, w jednej chwili legły w gruzach jego marzenia i nadzieje. Dowiedział się, że jest sparaliżowany od barkóww dół. Jedyne, co może samodzielnie zrobić to poruszać głową. Początkowo miał problemy nawet ze swobodnym oddychaniem czy też odkaszliwaniem.

W obecnej sytuacji jedyną nadzieją dla Krzysztofa jest ciągła rehabilitacja, bo tylko dzięki niej jest możliwe, aby został pionizowany i odzyskał choć częściową sprawność fizyczną, która umożliwiłaby poruszanie się na wózku inwalidzkim, co na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze możliwe. Sytuacja jest tym bardziej trudna, ponieważ na rehabilitację w specjalistycznym ośrodku czeka się nawet do 3 lat. Istnieją też zakłady prywatne, jednak miesiąc takiej rehabilitacji kosztuje około 8 000 zł, na co niestety nie stać opiekunów Krzysztofa. Czekając w domu na przyjęcie na oddział rehabilitacyjny wymaga całodobowej opieki oraz wizyt rehabilitanta, który poprzez wykonywane ćwiczenia usprawnia jego ciało. Koszt dziennej rehabilitacji to kwota 200 zł. Dodatkowo musi stosować specjalną dietę. Negatywnymi konsekwencjami unieruchomienia są także częste infekcje dróg moczowych, które wywołują wysokie gorączki, stany zapalne i wymagają leczenia szpitalnego, a następnie kosztownego leczenia zachowawczego.

Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do Was o udzielenie pomocy finansowej na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, ponieważ są to kwoty, których sami nie jesteśmy w stanie zgromadzić. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę –  od niej zależy dalsze życie Krzysztofa.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
6024 Jurczyk Krzysztof

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
6024 Jurczyk Krzysztof darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Srebrna – Wynajem Nieruchomości
Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka, Gdynia
Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Warszawa
Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA
BETARD – prefabrykaty budowlane