Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kania Weronika Monika

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
4968

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2009-01-11

Schorzenie:
zespół Downa

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się w imieniu rodziców Weroniki Kani z prośbą o pomoc w dofinansowaniu jej dalszego leczenia oraz długotrwałej rehabilitacji.

Rodzice Weroniki mają zaledwie ponad 24 lata. Jak każdy rodzic w ich wieku mają marzenia o wspaniałej rodzinie, zdrowym, zdolnym, ślicznym dziecku, które będzie im przynosić codziennie coraz więcej szczęścia i wrażeń. Niestety ich marzenia runęły w dniu, gdy dowiedzieli się ” …wasze dziecko ma zespół Downa…” Poród, który miał być najszczęśliwszym dniem w ich życiu, zamienił się w pytania bez odpowiedzi. Dziecko, które im się marzyło to takie, które będzie dobrze się rozwijać, normalnie będzie mówić, myśleć, chodzić… Weroniczka ma zespół Downa, czyli jeden chromosom więcej.

Zespół Downa objawia się m.in. hipotomią (obniżone napięcie mięśniowe), dlatego dzieciątko od 6 tygodnia życia uczęszcza na rehabilitację. Ciągłe ćwiczenia wraz z rehabilitacjami przygotowują dziecko do samodzielnego siadania, raczkowania oraz chodzenia, ponieważ obniżone napięcie mięśniowe niestety opóźnia wszystkie te etapy. 21 letnia matka musiała zwolnić się z pracy i od samego początku dokłada wielkich starań by otoczyć Weroniczkę wszechstronną opieką medyczną m.in. neurologa, audiologa, kardiologa, okulisty, endokrynologa, genetyka, gastrologa, dermatologa, nefrologa, ortodonty, psychologa oraz logopedy. Do chwili obecnej dziewczynka skorzystała z wielu wizyt lekarskich oraz jest systematycznie ćwiczona metodami Vojty i NDT Bobatha w ośrodku wczesnej interwencji, do którego w dwie strony ma 70 km z domu. Ciągłe dojazdy oraz rehabilitacja to jedyna szansa dla dziewczynki, niestety rodziny nie stać na ich finansowanie.

Do poprawy rozwoju Weroniczki jest wskazane uczestnictwo w dodatkowych turnusach rehabilitacyjnych, udział w zajęciach terapeutycznych 2 x tygodniowo logopeda, 2 x tygodniowo psycholog oraz dalsze m-ce, lata rehabilitacji i stymulacji. Dlatego też rodzina Weroniki zwraca się do Państwa o pomoc i wsparcie. Każda wpłacona złotówka to dla Weroniki szansa na normalne życie. Rodzice dziewczynki przez zbiórkę 1 % zakupili dziecku komputer do nauki mowy z dotykowym ekranem oraz wyposażyli pokój w sprzęt rehabilitacyjny (materace, huśtawki, platformy, hamaki, lampy oraz sprzęt do nauki logopedycznej i psychologicznej np. wszelkie materiały z metody J. Cieszyńskiej), dzięki temu Weronika ma co drugi dzień rehabilitację oraz inne zajęcia prywatnie w domu. Serdecznie Państwu dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie! Fundacja w imieniu Weroniki i jej rodziców.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
4968 Kania Weronika Monika

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
4968 Kania Weronika Monika darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Warszawa
Gollwitzer
TADMAR – Technika Grzewcza
Giełda Papierów Wartościowych S.A. – Warszawa