Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kowalski Seweryn

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
4173

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
2000-06-03

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, zespół Anglemana, padaczka, astma oskrzelowa.

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc finansową na leczenie, obuwie medyczne, rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne Dawida, lat 12, i Seweryna, lat 9.

Dawid i Seweryn uczęszczają dwa razy w tygodniu na zajęcia z hipoterapii, koszt zabiegu 35 zł za 30 minut.

             Seweryn cierpi na autyzm wczesnodziecięcy,Zespół Angelmana rzadki, genetycznie uwarunkowany zespół spowodowany delecją fragmentu chromosomu, który cechuje głównie objawy neurologiczne: upośledzenie umysłowe, ataksja, padaczka, Do cech charakterystycznych tego zespołu należy: opóźnienie w rozwoju, upośledzenie mowy, zaburzenia ruchu i równowagi (ataksja, drżące ruchy kończyn), częsty śmiech bez powodu, osoba chora często się rozkojarza, łatwo się ekscytuję, odznaczą się nadmierną pobudliwością epilepsję lekooporną, astmę oskrzelową, ADHD i mózgowe porażenie dziecięce 2- kończynowe – ma przeprosty w obu kolanach i skrzywienie bioder. Seweryn wymaga zaopatrzenia w obuwie medyczne – 1 para to około 600 zł.

           Chłopcy uczęszczają do Ośrodka Terapii i Rehabilitacji w Kwidzynie na rehabilitację, terapię zajęciową, do psychologa klinicznego, pedagoga specjalnego oraz logopedy. Seweryn otrzymuje leki: Tegretol CR 200 mg 2 razy dziennie 1 tab., Depakina Chrono  300 mg.2 razy 1 tab. dziennie, diazepam rec. tab. doraźnie na przerwanie ataku, serevent aerosol 2 razy 1 doza, singulair  5 mg.do żucia1 tab. na noc, cena 45,35 zł, pulmicort 0,25mg/ml, 2 razy dziennie inhalacje z inhalatora elektrycznego, aleric 1 tab. Dziennie, forastmin, alvesco. W razie ataków astmy włączamy ventolin i atrowent do inhalacji. Aminofilina, eufilina – krople i czopki na duszności. Leczony jest również lekiem concerta 18 mg/30 tab. cena 293 zł. Wystarcza na miesiąc leczenia.

Nasi podopieczni wyjeżdżają na turnusy rehabilitacyjne, które są bardzo kosztowne. Seweryn jest pod opieką  psychiatry w Warszawie (300 km od miejsca zamieszkania) w Centrum CBT – Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. W czerwcu tego roku  w Akademii Medycznej w Gdańsku  na oddziale diabetologii dziecięcej wykryto u niego chorobę metaboliczną, która wymaga dalszego leczenia w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie dziecko zostało skierowane i oczekuje na wizytę i leczenie. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Poza tym dziecko wymaga ciągłej rehabilitacji, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, nosi pampersy, nie ubiera się samo, jedzenie je niechlujnie, żarłocznie, nie odróżnia dobra od zła. To mama jest aniołem stróżem chłopców  i jest jej bardzo ciężko.

Dzieci potrzebują obuwia medycznego, inhalatorów, rehabilitacji, hipoterapii, leków, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, koszt turnusu matka + dziecko to ok.3.500 zł. Ceny są strasznie wysokie, a ich mama nie dysponuje takimi finansami, aby wszystko dzieciom zapewnić, dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc, za którą gorąco z góry dziękujemy w imieniu własnym i mamy naszych podopiecznych!

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
4173 Kowalski Seweryn

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
4173 Kowalski Seweryn darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Adamed sp. z o.o. – Czosnów
TiM S.A., Bielsko Biała
Fundacja Signum
Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów
Scott