Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kazubska Pola

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
27408

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2014-10-12

Schorzenie:
wcześniactwo, wodogłowie, stan po bakteryjnym ropnym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, wada serca

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o wsprarcie dla Poli Kazubskiej.

Pola urodziła się 12.10.2014 roku w 33 tyg. ciąży w zamartwicy ciążowej, w stanie bardzo ciężkim, bez wydolności oddechowej. W 13 dobie życia bakteria wywołała u niej sepsę, której następstwem było zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i ropień mózgu. W wyniku tych wszystkich schorzeń wystąpiło wodogłowie pozapalne i w styczniu 2015 r. wszczepiono zastawkę komorowo-otrzewnową. Ropień mózgu całkowicie uszkodził prawy płat czołowy. Pola ma zmniejszone napięcie mięśniowe centralne, zwiększone napięcie kończyn górnych i dolnych, osłabioną lewą stronę ciała. Przeszła już dwa zabiegi operacyjne, przez cztery miesiące od urodzenia przebywała w szpitalu na ciągłej antybiotykoterapii, co znacznie osłabiło jej organizm. Ma dużą przepuklinę pępkową, która wywołuje refluks i inne niedogodności trawienne, w chwili obecnej oczekuje na kolejny zabieg. Ponadto jest pod stałą kontrolą neurologa-obserwacja UON, chirurga, audiologa, okulisty, kardiologa. Wymaga systematycznej i specjalistycznej rehabilitacji, której zakres będzie rozszerzany wraz z wiekiem, jak również opieki wielospecjalistycznej.

Obecnie stwierdza się obniżoną koordynację ruchową(słabsze reakcje równoważne, dyskretną asymetrię w ruchu),problemy z koncentracja uwagi. Mowa czynna rozwija się z opóźnieniem. Pola wypowiada pojedyncze słowa, jednak zazwyczaj jest to wypowiedź długich ciągów dźwięków, posługuje się onomatopeją. Z powodu swoich problemów Pola  uczęszcza na terapię grupową, ma zajęcia z fizjoterapeutą oraz zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju i mowy z neurologopedą i psychologiem. Koszty związane z leczeniem, dojazdami na kontrole lekarskie i rehabilitację oraz samej rehabilitacji są duże i niestety w dużym stopniu przekraczają możliwości finansowe rodziców.

Pola jest pogodnym dzieckiem, od narodzin z ogromną determinacją walczy z przeciwnościami a systematyczne ćwiczenia sprawiają, że jej stan poprawia się.  Rodzice Poli też cały czas walczą i bardzo by chcieli, aby ich córeczka miała szansę na normalny rozwój umysłowy i ruchowy. Zwracamy się do Państwa z apelem o wsparcie finansowe dla Poli. Będziemy wdzięczni za każdą najmniejszą wpłatę, która wesprze działania skierowane na rozwój psychoruchowy i poprawi dalsze życie naszej podopiecznej. Pola jest jeszcze malutka i dzięki Państwa pomocy ma szansę na normalne życie.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
27408 Kazubska Pola

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
27408 Kazubska Pola darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Stowarzyszenie Na Rzecz Bliźniąt Podwójny Uśmiech
ELGROM
Telewizja Polska S.A – Warszawa
Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów
APC Presmet sp. z o.o., Opole