Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Jajszczak Amelia

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
21548

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2011-09-04

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Amelii Jajszczak.

Amelka, na pierwszy rzut oka to normalne dziecko, niczym nie różniące się od jej rówieśników. Jest inteligentna, wyjątkowo pogodna i prawie zawsze uśmiechnięta. Nawet kiedy się przewróci, dzielnie otrzepuje rączki i biegnie dalej. Każdy, kto na Nią patrzy jest zauroczony. Niestety nie wszystko wygląda tak różowo. Amelia przyszła na świat w 36 tygodniu ciąży, w dniu 4 września 2011 roku. Szczęście Rodziców i Dziadków było ogromne. Drobniutka, bo ważąca tylko 2480 g Amelia była nazywana przez personel szpitala Calineczką. Do dzisiaj pomimo, iż nie jest już kruszynką, rodzice nazywają  ją Groszkiem.

Stan Amelii bezpośrednio po porodzie określono w skali Apgar na 10 punktów. Jednak kolejne badania zaniepokoiły lekarzy. Szczególnie nieprawidłowe wyniki toksoplazmozy. Decyzja lekarzy była jednoznaczna. Amelia musi zostać przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka w celu konsultacji. Czekał Ją kolejny szpital. W Centrum Zdrowia Dziecka została objęta opieką medyczną. W ślad za prowadzonymi badaniami pojawiały się kolejne diagnozy. Pierwsze rozpoznanie to napięcie mięśniowe i asymetria tułowia. Potem pojawił się oczopląs, a w marcu bieżącego roku zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce. Rodzice byli przerażeni, ale jednocześnie przekonani, że wszystko ułoży się dobrze.

Lekarze dali nadzieję, że systematyczna rehabilitacja i ćwiczenia pozwolą Amelce pokonać problemy ruchowe. Przez pierwszy rok Amelia była rehabilitowana 5 razy w tygodniu, a koszty z tym związane rodzice próbowali ponieść z własnych środków. Niestety wraz z jej wzrostem rosły również potrzeby i koszty związane np. ze sprzętem ortopedycznym. Przydzielony czas na ćwiczenia refundowane przez NFZ stał się zdecydowanie niewystarczający, aby skutecznie jej pomóc. Koszty zalecanych codziennych ćwiczeń, leków, basenu, sprzętu rehabilitacyjnego to duży wydatek, przekraczający możliwości finansowe rodziców.

Na dzień dzisiejszy Amelia zrobiła wiele, ale nadal potrzebuje pomocy. Pokonała problemy związane z narządem wzroku i asymetrią tułowia. Napięcie mięśniowe i porażenie ośrodka ruchu wymagają jednak dalszej, wzmożonej i systematycznej pracy oraz zaangażowania kolejnych środków. Dlatego też, mając nadzieję na skuteczne wyleczenie Amelii, prosimy o pomoc w pokryciu wydatków na rehabilitację, sprzęt medyczny oraz na to wszystko, co w opinii lekarzy może pomóc dziecku.

Pomóżcie Państwo wrócić Amelii do zdrowia.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
21548 Jajszczak Amelia

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
21548 Jajszczak Amelia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Clematis – Szkółka Pojemnikowa
Nadleśnictwo Kaliska
GOFIN – Wydawnictwo Podatkowe
Polfa S.A. Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne
Apella S.A.