Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kisiel Miłosz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
21162

Województwo:
lubuskie

Data urodzenia:
2012-09-17

Schorzenie:
pseudohialdosteronizm typu 1 postać wielonarządowa, upośledzenie czynności cewek nerkowych

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Miłoszka Kisiel.

Miłoszek urodził się 17.09.2012 r. jako zupełnie zdrowe dziecko. W 7 dobie swego życia Miłek trafił w ciężkim stanie do Szpitala. Lekarze powiedzieli, że wysoki potas spowodował zaburzenia rytmu serca. Po 2 tygodniach walki o jego życie, zdiagnozowano u niego bardzo rzadką chorobę o nazwie Pseudohipoaldosteronizm (PHA1). Miłosz jest prawdopodobnie jedynym dzieckiem w Polsce z tym schorzeniem. Pseudohipoaldosteronizm jest wadą genetyczną, polegającą na zaburzeniach elektrolitowych związanych z nadmierną utratą sodu i wody oraz nadmiernym gromadzeniem potasu. Sól nadmiernie wydalana jest przez nerki, ślinę, skórę, drogi oddechowe. Obniżenie sodu prowadzi do odwodnienia, kwasicy metabolicznej, a zbyt wysoki potas grozi występowaniem zaburzeń rytmu serca.

Miłek wymaga stałego uzupełniania soli oraz diety NISKOPOTASOWEJ. Codziennie do każdego z karmień dodajemy mu odważone porcje soli i wodorowęglan sodu. Każdy posiłek jest starannie przygotowany w oparciu o tabele wartości odżywczych. Wszystko jest dokładnie ważone, aby obliczyć zawartość potasu w każdym posiłku. Miłoszek przyjmuje również lek jonowymienny normalizujący poziom potasu we krwi. Postępowanie to wymaga precyzji i systematyczności, dlatego nie można powierzyć opieki nad nim osobom trzecim. Jedynie rodzice i najbliżsi, którzy potrafią obserwować pogorszenie się samopoczucia dziecka i właściwie reagować są w stanie się nim zająć.

W chwili obecnej Miłek dzięki tym zabiegom jest w bardzo dobrej formie, jest radosnym i uśmiechniętym dzieckiem, daje mnóstwo szczęścia i miłości swoim bliskim. Rodzice cieszą się każdym dniem spędzonym z synkiem. Zawdzięczają to fachowej opiece personelu medycznego ze Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jednakże każdy dzień wymaga od nich wielkiej uwagi i poświęcenia.

Miłosz jest pod stałą opieką medyczną i wymaga systematycznych konsultacji oraz badań kontrolnych. Wszystko to jest bardzo kosztowne, dlatego prosimy Państwa o wsparcie.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
21162 Kisiel Miłosz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
21162 Kisiel Miłosz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

ASTER
Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów
BigBook.pl
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
DOMBUD