Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Karasińska Agata

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
2094

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
1998-01-14

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, postać piramidowo-pozapiramidowa, padaczka lekooporna objawowa, zaburzenia emocji

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” zwraca się z ogromną prośbą o pomoc w trudnym leczeniu, intensywnej rehabilitacji, edukacji i w zaopatrzeniu w niezbędny sprzęt potrzebny w życiu codziennym Agatki Karasińskiej.

Los nie był łaskawy dla Agatki i w darze dał jej ciężkie schorzenia – czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, zespół piramidowo-pozapiramidowy, opóźnienie rozwoju ruchowego w stopniu znacznym, lekooporną padaczkę oraz zaburzenia emocji – powodując, że jej życie upływa w ciągłym cierpieniu.  Do stałego leczenia przeciwpadaczkowego konieczne jest podawanie dziecku leków psychotropowych oraz leczących przewód pokarmowy, ponieważ w badaniu histopatologicznym stwierdzono zmiany w żołądku.

Po przeżyciach jakich doznała Agatka trzy lata temu, gdy jej tato zrezygnował z dalszego ich wspólnego życia, po tym jak cofnęła się w rozwoju prawie cztery lata, a stres odebrał jej mowę na dwa miesiące, po bezsennych nocach i ciężkim stanie, gdy była ciągle podłączana do butli z tlenem, gdy nie potrafiła nawet spożywać posiłków, po złośliwych atakach wielu ludzi nie mogących pogodzić się z faktem, że mama sama potrafi walczyć o Agatkę, dzisiaj Agatka jest znowu roześmianą dziewczynką, a codzienna rehabilitacja i współpraca z psychologiem, psychologopedą, pedagogiem specjalnym-terapeutą, oligofrenopedagogiem i katechetką przyniosła olbrzymią poprawę stanu zdrowia Agatki.

Ogromna praca mamy i specjalistów pozwoliła dziewczynce pokonać stres powodujący częste i zagrażające życiu ataki. Pierwszy w życiu Agatki turnus rehabilitacyjny w jakim uczestniczyła wraz z mamą przyniósł ogromną poprawę zdrowia, przyczynił się do zdobycia wielu nowych umiejętności ruchowych i pogłębienia czynności wypracowanych do tej pory, dał też sporo przyjaciół, tak bardzo Agatce potrzebnych w sytuacji, gdy została już tylko z mamą.

Mama Agatki zakupiła część drogiego sprzętu pomagającego bardzo w codziennym jej życiu, jednak skromne alimenty i zasiłek nie są w stanie sprostać dalszym potrzebom tej dzielnej dziewczynki. Warunkiem osiągania dalszej poprawy stanu zdrowia Agatki jest systematyczna rehabilitacja, leczenie farmakologiczne, niezbędny sprzęt do codziennego funkcjonowania, wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych, terapia integracji sensorycznej i hipoterapia. Jednak wiąże się to ze znacznymi wydatkami, na które mama Agatki nie może sobie pozwolić.

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe w tej tak bardzo trudnej i osamotnionej walce. Każda wpłacona przez Państwa złotówka pozwoli Agatce osiągnąć poprawę stanu zdrowia, bez tego wsparcia poprawa stanu zdrowia naszej podopiecznej nie będzie możliwa. Z góry z całego serca dziękujemy za każdą Państwa pomoc.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
2094 Karasińska Agata

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
2094 Karasińska Agata darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Energa S.A. – Gdańsk
Nordenia Polska
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
PKO Bank Polski
Kanlux SA