Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Jarzyńska Eliza

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
20764

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
2008-07-12

Schorzenie:
aberracja chromosomowa pod postacią dodatkowego chromosomu markerowego pochodzącego z chromosomu 15, autyzm, chromosomopatia, opóźniony rozwój psychoruchowy, wiotkość stawów, stopy płasko-koślawe

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośba o pomoc dla Elizy Jarzyńskiej.

Rodzina Elizy składa się z 4 osób. Tata jest osobą częściowo niepełnosprawną (brak trzech palców u prawej ręki) nie otrzymuje jednak z tego tytułu renty. Zajmuje się opieką nad niepełnosprawną Elizą, która wymaga stałej opieki. Mama pracuje jako nauczyciel w średniej szkole. Starsza siostra Julia obecnie ma osiem lat i uczęszcza do trzeciej klasy szkoły podstawowej.

Eliza urodziła się w lipcu 2008r. jako zdrowe dziecko, otrzymała 10 punktów w skali Apgar i rozwijała się prawidłowo do siódmego miesiąca życia. Po tym czasie nastąpił drastyczny regres umiejętności. Być może miało na to wpływ szczepienie. Od tego czasu Eliza ma obniżoną odporność, utraciła kontakt wzrokowy oraz nastąpiło zwiotczenie mięśni. Ponadto bardzo często zapada w stany chorobowe. Najczęstszą chorobą jest zapalenie górnych dróg oddechowych, towarzyszy temu wysoka temperatura i odwodnienie organizmu. Między innymi z tego powodu bardzo często leży w szpitalu. Kilka miesięcy temu pojawiła się także padaczka. Życie Elizy składa się z nieustannych wizyt u specjalistów oraz częstych pobytach w szpitalach. Mimo, iż wyniki badań okazywały się prawidłowe, dziecko nie rozwijało się tak jak jego rówieśnicy. Po jeszcze bardziej szczegółowych badaniach u Elizy wykryto niewielkie zmiany genetyczne, które prawdopodobnie mogą być również przyczyną zmagań o zdrowie i prawidłowy rozwój psychoruchowy i społeczny dziewczynki.

Eliza potrzebuje wielu godzin specjalistycznej terapii logopedycznych (dziecko nie mówi). Wierzymy, że mimo zmian genetycznych praca pedagogów, terapeutów i psychologów może przynosić dobre rezultaty. Obecnie Eliza  uczęszcza na zajęcia z udziałem pedagoga, psychoterapeuty i psychologa do Ośrodka w Barcicach. Eliza wymaga udziału w turnusach rehabilitacyjnych, dzięki którym ma szansę na osiągnięcie lepszej sprawności psychofizycznej. Koszt jednorazowego wyjazdu pacjentki z opiekunem wynosi ok. 4000 zł. Miesięczny dochód rodziny to kwota 2500 zł, a jedynym żywicielem rodziny jest mama, tata ze względu stan zdrowia  Elizy nie pracuje, aby móc w pełni zapewnić jej opiekę w procesie leczenia, rehabilitacji oraz swój udział w rozwoju.

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację Elizy.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
20764 Jarzyńska Eliza

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
20764 Jarzyńska Eliza darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Simple
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.
ICN Polfa Rzeszów S.A., Rzeszów
home.pl
Italian Fashion