Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kasprzyk Jakub

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
19891

Województwo:
wielkopolskie

Data urodzenia:
2010-05-22

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Jakuba Kasprzyka.

Kuba w urodził się, jako wcześniak z depresją oddechową, wrodzonym zapaleniem płuc. Po dziewięciodniowym pobycie na oddziale neonatologii, z którego został wypisany w stanie ogólnym dobrym rodzice myśleli, że najtrudniejsze chwile mają już za sobą…, ale te były dopiero przed nimi. Radość z tego, że syn jest z nimi, zagłuszał niepokój. Kuba nie rozwijał się tak, jak jego zdrowi rówieśnicy. Brak wiedzy, brak kompetencji i trudność z dostępem do rzeszy specjalistów, których opieką powinny być objęte wcześniaki, spowodował, że diagnoza została postawiona w jedenastym miesiącu życia – mózgowe porażenie dziecięce.

Nie było łatwo pogodzić się z diagnozą, nie wiadomo gdzie i jak szukać pomocy, ale zdeterminowani rodzice postanowili walczyć o zdrowie i jakość życia syna. Rehabilitacja i godziny ćwiczeń w domu powoli zaczynały dawać efekty. Mając prawie 18 miesięcy Kuba zaczął się czołgać, potem raczkować, siadać. Na własnych nogach stanął w wieku 2 lat. Jego rozwój psychofizyczny i społeczny są opóźnione, ma problemy z równowagą, postawą, połykaniem śliny. Dziecko ma przykurcz kończyn, chód wspomagany jest ortezami. Kuba jest pod stałą opieką neurologa, okulisty, ortopedy, psychologa, neurologopedy i logopedy, dzięki czemu zaczyna mówić.

Kuba codziennie dzielnie walczy, ciężko pracując na zajęciach z rehabilitantami, na terapii neurologopedycznej. Uczy się także podstawowych czynności uczęszczając do przedszkola specjalnego w Poznaniu. Jest chłopcem uśmiechniętym, rozumnym, jest w nim potencjał. Mimo wielu starań rodzicom jest coraz trudniej zapewnić to wszystko, co pozwoliłoby mu w przyszłości radzić sobie samodzielnie.

Dlatego, chodź nie jest to łatwe, zwracamy się z prośbą o pomoc do osób fizycznych oraz firm i przedsiębiorstw, które mają możliwość i wolę, by wspomóc Kubę w walce o godne życie dla niego. Zebrane środki pokryją przede wszystkim koszty rehabilitacji i terapii logopedycznej oraz transportu. W dalszej kolejności służyć będą zakupowi pomocy ortopedycznych, optycznych, specjalnego fotelika samochodowego, trzykołowego rowerka rehabilitacyjnego, jeśli zebrane środki na to pozwolą na turnus rehabilitacyjny w specjalistycznym ośrodku. Za wszelką pomoc będziemy wszystkim darczyńcom wdzięczni.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
19891 Kasprzyk Jakub

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
19891 Kasprzyk Jakub darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

United Way – Fundacja Wspólna Droga
Gollwitzer
Stroer Media Sp. z o.o. Sp.k., Warszawa
Bazalt Przedsiębiorstwo Górniczo-Produkcyjne – Złotoryja
Trade-Trans Spółka Przedsiębiorstwo Spedycyjne – Warszawa