Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Karczewska Małgorzata Joanna

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
18431

Województwo:
warmińsko-mazurskie

Data urodzenia:
2011-01-27

Schorzenie:
wodogłowie, opóźnienie w rozwoju psychoruchowym, niedosłuch, dysplazja oskrzelowo-płucna

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszej podopiecznej Małgorzaty Karczewskiej.

Małgosia urodziła się 27.01.2011 roku w 27 tygodniu ciąży, ważyła zaledwie 700 gr i dostała 3 punkty w skali Apgar. Po narodzinach doszło do krwotoku do centralnego układu nerwowego, co spowodowało wodogłowie pokrwotoczne. U Małgosi doszło również do perforacji układu pokarmowego, w wyniku czego została wyłoniona przetoka jelitowa. Po upływie sześciu miesięcy została założona zastawka Pudenza. Okazało się również, że była potrzebna laseroterapia z powodu retinopatii wcześniaczej. Niestety po upływie dwóch miesięcy zabieg trzeba było powtórzyć. Ze względu na długi czas przebywania pod respiratorem doszło do dysplazji oskrzelowo płucnej. Mając niespełna dwa lata Małgosia przeszła ciężkie zapalenie płuc. Z powodu wysokiej temperatury dostała drgawek, które okazały się drgawkami padaczkowymi, po których u Małgosi nastąpił niedowład prawej strony ciała.

Obecnie dziewczynka jest pod opieką i obserwacją wielu specjalistów. Przyjmuje leki przeciwpadaczkowe oraz leki na niedoczynność tarczycy, alergię i refluks żołądkowy. Niestety po szczegółowych badaniach okazało się, że Małgosia niedosłyszy na jedno ucho oraz ma wadę wzroku (-4,5) i potrzebuje okularów.

Systematyczna i intensywna rehabilitacja dziecka sprawia, iż  widać  postępy w jej rozwoju ruchowym i psychofizycznym. Małgosia ma obecnie 6 lat, coraz więcej mówi, sama siedzi, zaczyna raczkować, jest w stanie stanąć samodzielnie na nóżki i przy pomocy mamy, jak również balkonika próbuje stawiać pierwsze kroki.

W imieniu Małgosi i jej mamy dziękujemy wszystkim za ubiegłoroczne wpłaty z tytułu 1%, jak również wpłaty indywidualne. Z tych funduszy zakupiony został nowy wózek, ortezy na nóżki i na rączkę, jak również Małgosia skorzystała z kilku turnusów rehabilitacyjnych. Dzięki kolejnym wpłatom Małgosia będzie mogła kontynuować rehabilitację na turnusach, bo tylko systematyczna rehabilitacja podtrzymuje i przynosi pożądane efekty. Zebrane środki umożliwią pomogą w zakupie nowego sprzętu rehabilitacyjnego, kolejnych ortez czy też gorsetu.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
18431 Karczewska Małgorzata Joanna

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
18431 Karczewska Małgorzata Joanna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Astromal sp. z o.o. – Święciechowa
Fundacja Opiekuńcza IP – Kwidzyn S.A.
Srebrna – Wynajem Nieruchomości
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Medical Aid For Poland Fund – London