Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kamiński Maciej

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
1810

Województwo:
dolnośląskie

Data urodzenia:
2002-04-29

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomoca” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszego podopiecznego Macieja Kamińskiego.

Maciusiowi od pierwszych chwil spędzonych na tym świecie zabrakło  szczęścia, aby być zdrowym i cieszącym się życiem dzieckiem. Urodził się jako wcześniak w 26 tygodniu ciąży, z niewielką masą ciała – 980 gram. Bardzo długo leżał podłączony do respiratora, ponieważ jego niewielkie płuca nie potrafiły jeszcze same poradzić sobie z oddychaniem. Reszta narządów również była niedojrzała, funkcjonowały one tylko dzięki podawanym mu lekom. Do tego doszedł wylew do komór mózgu i tkanki mózgowej, niewydolność płuc czyli dysplazja oskrzelowo–płucna, retinopatia wcześniacza inaczej mówiąc odklejanie się siatkówki oka, która prowadzi do całkowitego zaniku widzenia. Na szczęście w porę to wykryto i został poddany operacji przyklejania siatkówki za pomocą lasera dzięki czemu widzi. Wszystko to nazywa się uszkodzeniem okołoporodowym, które spowodowało, że jest chłopcem niepełnosprawnym z dziecięcym porażeniem mózgowym i wzmożonym napięciem czterokończynowym. Lekarze neurolodzy, pod których opieką się znajduje twierdzą, że dzieki intensywnej rehabilitacji ma szansę na samodzielne poruszanie i w miare normalne życie.

Niestety turnusy rehabilitacyjne są bardzo drogie i kosztuja od 3000-12000 zł. Głównym celem rodziców jest pomoc, która polega na organizowaniu szeroko pojętej rehabilitacji ruchowej, intelektualnej, logopedycznej, pedagogiczno–psychologicznej, hydroterapeutycznej i hipoterapeutycznej. Aby zapewnić mu możliwie wszelkie niezbedne zajecia do w miarę prawidłowego rozwoju i funkcjonowania w środowisku potrzebne są pieniądze. Dzięki pomocy dobrych ludzi, którzy pomogli mu wspierając jego rehabilitację potrafi samodzielnie usiąść, zaczyna chodzić przy specjalnym balkoniku, bardzo dużo mówi i jest bardzo kontaktowy. Rodzice borykają się z problemem finansowym, dlatego proszą o pomoc w stworzeniu nadziei na lepsze jutro. Maciek chce być zdrowy i bawić się jak inne dzieci, a każda ofiarowana złotówka daje mu na to szansę. Jedyną zaś zapłatą jaką może ofiarować, będzie uśmiech na twarzy oraz jego pełne miłości małe serduszko!


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
1810 Kamiński Maciej

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
1810 Kamiński Maciej darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Siemens
Xelion – Doradcy Finansowi
Yes Biżuteria sp. z o.o.
WestLB Bank Polska S.A. – Warszawa
ICN Polfa Rzeszów S.A., Rzeszów