Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kokoszczyńska Maja

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
12302

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2005-09-08

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, wzmożone napięcie mięśniowe, niedosłuch stopnia głębokiego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejma prośba o pomoc dla Mai Kokoszczyńskiej.

Maja urodziła się 8 września 2010 roku, zakażona wirusem cytomegalii oraz z cechami niedotlenienia, które doprowadziło do mózgowego porażenia dziecięcego, a przeprowadzone badanie audiologiczne wykazało ponadto obustronne uszkodzenie słuchu w stopniu głębokim.
Zdiagnozowano u Mai również refluks pęcherzowo-moczowy, który w konsekwencji spowodował zespół pęcherza neurogennego. Nie leczone schorzenie tego typu może być w przyszłości powodem uszkodzenia nerek.
Maja jest intensywnie rehabilitowana metodą NDT Bobath, dzięki której ogólny stan zdrowia nieco się poprawił, ale, aby tego nie zaprzepaścić potrzebna jest dalsza rehabilitacja, która ma na celu przezwyciężenie ciężkiej niepełnosprawności związanej z zatrzymaniem rozwoju ruchowego, rozwinięciem przykurczów i zniekształceniem w stawach kończyn i tułowia. Maja na dzień dzisiejszy nie chodzi, jednak dzięki systematycznej rehabilitacji samodzielnie siedzi i raczkuje.

Do przezwyciężenia pozostaje także niedosłuch stopnia głębokiego. W lutym 2008 roku Maja przeszła operację wszczepienia implantu ślimakowego. Od tego momentu dziewczynka lepiej reaguje na dźwięki z otoczenia, jak i na mowę. Maja komunikuje się wykorzystują gesty oraz samogłoskowe artykulacje. Poszczególne sfery funkcjonowania Mai wymagają jednak intensywnej i systematycznej stymulacji z zastosowaniem specjalnych metod, odpowiednich środków technicznych oraz różnorodnych pomocy edukacyjnych do stymulacji rozwoju dziecka niesłyszącego.

Obecnie Maja pozostaje pod opieką poradni rehabilitacji ruchowej i poradni urologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, poradni psychologiczno-pedagogicznej i poradni rehabilitacyjnej w Płocku, a także Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach k/Warszawy.
Opieka nad Mają to ogromna odpowiedzialność, która rodzi poczucie bezsilności, gdyż ze względów finansowych jej rodzice nie są w stanie zapewnić dziecku optymalnych warunków leczenia.

Razem z nimi wierzymy, że zechcą Państwo wesprzeć rodzinę Mai w tak trudnej sytuacji i dzięki temu będzie miała szansę na lepsze JUTRO.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
12302 Kokoszczyńska Maja

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
12302 Kokoszczyńska Maja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
POLHUT
BAYER Sp. z o.o., Warszawa
Fundacja Orlen – Dar Serca
Fundacja Bankowa im. dr. Mariana Kantona, Warszawa