Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Iwicka-Ziółkowska Justyna

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
1174

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
1985-06-01

Schorzenie:
stwardnienie rozsiane, bolerioza

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Justyny Iwickiej-Ziółkowskiej.

Justyna jest chora na stwardnienie rozsiane, nie może chodzić i samodzielnie jeść. Bez bardzo drogiego leku choroba będzie postępować. Nasza podopieczna ze stwardnieniem rozsianym zmaga się połowę życia. Zaczęło się, gdy miała 15 lat od porażenia nerwu twarzowego. Następnym objawem był niedowład ręki. Kolejne miesiące upływały pod znakiem jeżdżenia po lekarzach w poszukiwaniu ostatecznej diagnozy. Następnie nogi zaczęły odmawiać posłuszeństwa. Do tego zaczęło się podwójne widzenie, zaburzenia równowagi. Początkowo lekarze uznali, że jest to bolerioza. Po serii badań w szpitalach w Toruniu, Bydgoszczy i Warszawie została postawiona diagnoza: stwardnienie rozsiane. W chwili zdiagnozowania miała 15 lat. Ponieważ rzuty choroby następowały dość często, Justyna zmuszona była do indywidualnego toku nauczania. Dobrze się uczyła, ale dalsza nauka była niemożliwa. Przez kolejne 4 lata była leczona interferonem opłacanym przez rodziców, znajomych i różne instytucje. Po skończeniu 19 lat otrzymała refundację za lek. Objawy choroby zaczęły ustępować, zrobiła prawo jazdy. W pewnym momencie interferon przestał działać. W ciągu następnego pól roku nastąpił gwałtowny postęp choroby. Ostatnie miesiące Justyna spędziła w szpitalu. Mimo wszystko nie ustaje ona w walce o własną sprawność. Pragnie pracować i żyć jak wszyscy. Jednak, żeby cofnąć objawy choroby potrzebny jest lek GILENYA – stosowany przy ciężkich przypadkach SM. Jest jednak jeden problem, koszty leczenia wynoszą około 9000 zł miesięcznie. Jest to wydatek przerastający rodziców Justyny. Mama pracuje na ½ etatu w Ośrodku Zdrowia, tata prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 4,60 hektara.

Lek jest refundowany przez NFZ, ale niestety ja nie spełniam warunków refundacji, ponieważ podczas leczenia interferonem był jeden rzut choroby. Dlatego apelujemy o pomoc w zakupie leku. Po 2 miesięcznej kuracji sprawność wraca powoli. Prosimy o pomoc i za każdy dar serdecznie dziękujemy.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
1174 Iwicka-Ziółkowska Justyna

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
1174 Iwicka-Ziółkowska Justyna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Novol Spółka z o.o. – Komorniki
RAWBUD
Fundacja Agory
PKM DUDA
JM Trans sp. z o.o., Katowice