Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Jamiołkowska Maja

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
11570

Województwo:
podlaskie

Data urodzenia:
2009-04-20

Schorzenie:
wodogłowie wrodzone

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” wraca się z ogromną prośbą o pomoc dla naszej podopiecznej Mai Jamiołkowskiej.

Maja urodziła się 20 kwietnia 2009 roku (37 tydzień) z wodogłowiem wrodzonym oraz z zespołem Goldenhara, czyli prawostronnym połowicznym niedorozwojem twarzy. Ze względu na wodogłowie Maja ma wszczepioną w główce zastawkę dokomorowo-otrzewnową, co pozwala na opanowanie wodogłowia. Przeszła dwie operacje makrostomi, które poprawiły wygląd twarzy.
Wielu lekarzy przed urodzeniem, jak i zaraz po urodzeniu nie dawało szans dziewczynce na przeżycie, a jeżeli nawet przeżyje, to z bardzo dużym niedorozwojem fizycznym  i umysłowym. Jak się jednak okazuje, nie jest z nią aż tak źle. Intensywna rehabilitacja oraz siła i charakter Mai sprawiły, że sama sztywno utrzymuje głowę w pionie, raczkuje oraz podejmuje próby chodzenia z pomocą dorosłego. Jednak cały czas ma problemy z utrzymaniem równowagi.

Od 12 do 26 lipca 2011 roku Maja uczestniczyła z Fundacją Dobra Wioska w terapii z delfinami w Turcji. Jadąc tam, rodzice dziecka nie spodziewali się efektów, jakie ich córka uzyskała w wyniku kontaktu z delfinem. Ssaki te, poprzez sonarowanie emitują ultradźwięki, które pobudzają chore komórki mózgowe i powodują rozwój ciała modzelowatego odpowiedzialnego za komunikowanie się obu półkul mózgowych. Po udziale w delfinoterapii Maja stała się bardziej komunikatywna, koncentruje się na zabawie z drugą osobą, jak i na zabawkach, obrazkach książkowych i dźwiękach. Pomimo, iż sama jeszcze nie mówi, doskonale wszystko rozumie.

Dodatkowo w rozwój Mai cały czas zaangażowani są różni terapeuci i rehabilitanci oddaleni od miejsca zamieszkania o 50 km, pomimo to niemal pięć dni w tygodniu dziewczynka jest dowożona na zajęcia.
W zakres terapii Mai wchodzą: terapia ruchowa metodą NDT Bobath, terapia widzenia, zajęcia z logopedą, surdologopedą, neurologopedą i psychologiem.

Delfinoterapia powinna być kontynuowana 1-2 razy w roku, by podtrzymać osiągnięte efekty oraz spowodować dalszy postęp w rozwoju umysłowym dziecka.
Pomimo, iż ten rodzaj terapii jest najdroższą formą rehabilitacji (koszt turnusu w całości to ok. 6 tysięcy euro) to jest to najlepsza droga, aby Maja rozwijała się jeszcze szybciej.
Nawet symboliczna wpłata ma dla Mai wielkie znaczenie, daje szansę na kolejny turnus z delfinami.

 

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11570 Jamiołkowska Maja

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
11570 Jamiołkowska Maja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Agory
Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA
IDMSA Dom Maklerski
Arcybractwo Miłosierdzia – Kraków
JM Trans sp. z o.o., Katowice