Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Wawrzynkiewicz Iga Patrycja

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
10226

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2008-09-20

Schorzenie:
encefalopatia kryptogenna, małogłowie, zespół pozapiramidowy, padaczka

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Igi Wawrzynkiewicz.

Iga urodziła się 20.09.2008 r. jako zdrowa dziewczynka. Jej problemy zaczęły się w 6 m-cu życia, po kolejnym szczepieniu. Spędziła wiele tygodni w różnych szpitalach i klinikach. Zdiagnozowano u mnie zespół pozapiramidowy, poważne uszkodzenia mózgu, padaczkę, refluks żołądkowo-przełykowy. Wykluczono szereg chorób, jednak ostatecznej diagnozy nie udało się postawić. Obecnie jej diagnoza to: encefalopatia o nieustalonej etiologii (uszkodzenia mózgu niewiadomego pochodzenia). Ma 5 lat i nadal nie siedzi, nie chodzi, nie mówi. Ma obniżone napięcie mięśniowe. Nie potrafi przekazać swoich potrzeb.

Iga wymaga ciągłej rehabilitacji, zarówno w domu, jak i w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych. Czas bez rehabilitacji jest dla niej czasem nie do odpracowania. Jest jednak bardzo dzielną dziewczynką. Mimo tak wielu problemów jest bardzo ruchliwa, pogodna i radosna. Całe jej malutkie życie to intensywna rehabilitacja, która jest jej jedyną nadzieją.

Los zgotował jej trochę inną drogę, ale się nie poddaje. Wielka chęć do życia sprawia, że dzielnie walczy o polepszenie swojego stanu zdrowia. Rodzice są z niej bardzo dumni. Celem życia rodziców jest to, aby córka w jak największym stopniu była samodzielna, jak najmniej różniła się od rówieśników. Pragną, aby mogła kiedyś normalnie żyć.

Pracuje tylko tatuś Igi. Mama zrezygnowała z pracy, aby mogła się nią opiekować i za to dostaje 620 zł świadczenia i 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego. Jej leczenie i rehabilitacja przekraczają możliwości finansowe rodziców, dlatego nie są w stanie zapewnić jej rehabilitacji, jakiej potrzebuje. 14-dniowy turnus w ośrodku to koszt 5 100 zł. NFZ nie refunduje takich turnusów. Regularna rehabilitacja, wspomagana turnusami pomalutku zaczyna przynosić efekty. Kosztowna jest nie tylko rehabilitacja. Do ćwiczeń wspomagających rozwój Igi konieczny jest bardzo drogi sprzęt, specjalne zabawki i niezliczone pomoce dydaktyczne.

Prosimy Państwa,  pomóżcie Idze, aby to co do tej pory osiągnęła nie poszło na marne, aby pieniądze nie były barierą nie do pokonania!

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
10226 Wawrzynkiewicz Iga Patrycja

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
10226 Wawrzynkiewicz Iga Patrycja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Adamed sp. z o.o. – Czosnów
Chemone Polska sp. z o.o.
Hellenic – Passion for Excellence
Gourmet-Foods Spółka z o.o. – Warszawa
PBM Południe S.A.