Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Dziedzic Maksymilian

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
10083

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2007-08-24

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu kurczowego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

 Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejma prośba o pomoc dla Maksymiliana Dziedzica.

Maksymilian urodził się w 30 tygodniu zagrożonej ciąży, z niską masą urodzeniową- 1490 g.  Wcześniactwo odbiło się na  jego zdrowiu. W czerwcu 2009 roku zdiagnozowano u chłopca mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu kurczowego. Od 3 miesiąca życia Maksymilian jest intensywnie rehabilitowany. Umysłowo rozwija się prawidłowo, jest bardzo pogodnym dzieckiem i dzielnie zmaga się z przeciwnościami losu. Obecnie jest pod stałą kontrolą lekarza rehabilitacji, neurologa, psychologa oraz logopedy. W sierpniu 2009 roku nasz podopieczny został zakwalifikowany do leczenia toksyną botulinową, która pozwoliła na intensywną, znacznie łatwiejszą i mniej bolesną dla Maksa rehabilitację .

We wrześniu 2012 roku Maks został przedszkolakiem. Został przyjęty do przedszkola masowego. W grupie został w pełni zaakceptowany i serdecznie przyjęty. Mimo swojej niepełnosprawności jest dzieckiem bardzo pogodnym i wesołym, dlatego też w otoczeniu jest lubiany. Rówieśnicy bardzo kibicują Maskowi w jego poczynaniach i bardzo cieszą się z jego osiągnięć. W listopadzie 2012 roku dzięki zgromadzonym środkom rodzice zdecydowali się na konsultację i wykonanie zabiegu fibrotomii w szpitalu w Krakowie. Zabieg ten jest mało inwazyjny, jednak jego skutki dały ogromne postępy w rozwoju Maksymiliana. Chłopczyk już po niedługim czasie zaczął znacznie lepiej współpracować z rehabilitantami. Intensywne ćwiczenia, pionizacja za pomocą pionizatora, pierwsze kroki stały się dla Maksa osiągalne i to nawet z uśmiechem na twarzy. Do tego uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych przyniosły spore efekty.

Dziś Maksiu jest radosnym niespełna 7 – latkiem. We wrześniu stanie się pierwszoklasistą . Jest bardzo dumny i szczęśliwy. Został przyjęty do szkoły masowej gdzie edukację będzie mógł kontynuować ze swoimi rówieśnikami z przedszkola. Obecnie podopieczny porusza się za pomocą balkoniku oraz kul, więc niedługie spacery pokonuje na własnych nóżkach. Samodzielnie potrafi też przejść krótkie odcinki, próbując utrzymywać równowagę. W trakcie ostatniego turnusu nastąpił też przełom podczas terapii na basenie. Maks zaczął samodzielnie pływać, zajęcia na basenie sprawiają mu wiele frajdy, a przy tym rozluźniają jego przykurczone mięśnie. Każde jego osiągnięcie jest przypieczętowane uśmiechem na jego twarzy. On i jego najbliżsi są bardzo dumni z postępów. To oczywiście zasługa wszystkich tych, którzy mu pomagają w spełnieniu jego marzenia – by mógł SAMODZIELNIE CHODZIĆ. Jednak przed Maksymilianem jeszcze wiele pracy

Rodzice bardzo chcą pomóc synkowi, wykształcić go, przygotować do normalnego i samodzielnego życia w społeczeństwie, aby to on kiedyś mógł pomagać innym. Koszty związane z rehabilitacją znacznie przewyższają ich możliwości finansowe, dlatego są wdzięczni za każdą okazaną pomoc.

Teraz Państwo możecie przyczynić się do tego, aby Maksymilian zaczął samodzielnie chodzić! Z serca wszystkim dziękujemy!

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
10083 Dziedzic Maksymilian

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
10083 Dziedzic Maksymilian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., Warszawa
Fundacja Signum
LIDEX – Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.
ELGROM