Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Klub Myszki Norki

Zapraszamy Was do Klubu Myszki Norki, który powstał aby integrować dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne.

Myszka Norka z woreczkiem

Klub Myszki Norki działa w ramach Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” od 2002 roku. Nasze inicjatywy wspiera, jako przewodnicząca Rady Programowej, Beata Tyszkiewicz.

Główne działania Klubu Myszki Norki mają na celu integrację dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych oraz wyrównywanie szans w dostępie do kultury, edukacji i sportu. Integracja pozytywnie wpływa na rozwój dzieci: dzieci pełnosprawne uczą się tolerancji, wrażliwości i odpowiedzialności, natomiast dzieci niepełnosprawne nabierają pewności siebie, zyskują poczucie akceptacji i pokonują bariery w kontaktach z rówieśnikami. Wierzymy, że każde dziecko ma prawo do radosnego dzieciństwa i wyniesienia z niego pozytywnych doświadczeń na całe życie.

zdjęcie na którym dzieci tulą się do Myszki Norki

Nasze zadania realizujemy poprzez organizację bezpłatnych zajęć oraz imprez dla dzieci w wielu miastach całej Polski. Są to m.in. zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci (m.in. Spotkania z muzyką, Spotkania z przyrodą, Podróże z Myszką Norką, Spotkania z pasjami), zabawy na placach zabaw (m.in. Kinderplaneta, Fiku Smyku, Hulakula, Inca Play), a także warsztaty taneczne, teatralne i fotograficzne oraz szkółki piłkarskie i siatkarskie w różnych miastach. Na wszystkich zajęciach realizowana jest w pełni idea integracji – uczestniczą w nich dzieci pełno- i niepełnosprawne, które aktywnie angażują się we wspólne działania.

Ważną formą wsparcia rodziców stanowią comiesięczne spotkania organizowane w ramach projektu Atelier Rodzica. Zajęcia prowadzone są przez ekspertów i obejmują ważna tematykę związaną z rozwojem dziecka.

Ponadto macie też możliwość zorganizowania spotkania z Myszką Norką dla swojego przedszkola, żłobka czy szkoły oraz zaproszenia Myszki na swoje urodziny!

Myszka Norka jest postacią budzącą niebywałe zainteresowanie wśród dzieci. Ciekawe zajęcia w przedszkolach i harce na placach zabaw, wspólne tańce i oglądanie filmów, przytulanie i pociąganie Myszki za ogon to aktywności, poprzez które Myszka Norka zdobyła serca najmłodszych! Dorośli znają jej tajemnicę: pod pluszowym, miękkim, barwnym kostiumem, kryje się doświadczony pedagog, potrafiący zarówno rozsądnie rozmawiać z dziećmi na ważne tematy, jak i spontanicznie się z nimi bawić.


Klub Myszki Norki

ul. Grzybowska 4 lok. 9A
01-131 Warszawa

www.myszkanorka.pl
myszkanorka@dzieciom.pl
tel. 22 100 13 11

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. – Kielce
Gourmet-Foods Spółka z o.o. – Warszawa
Astromal sp. z o.o. – Święciechowa
IO Venezia sp.j., Warszawa
Karabela sp. z o.o.