Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Pomagać śpiącym…

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją "Akogo?" Ewy Błaszczyk, która uruchomiła pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci w śpiączce – Klinikę „Budzik”, gdzie trafiają dzieci po ciężkich urazach mózgu z całego kraju.

Podopieczni Fundacji AgokoFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w ramach nawiązanej współpracy z Fundacją “Akogo?” będzie przyjmować pacjentów „Budzika” opuszczających Klinikę, umożliwiając im korzystanie z bezpłatnej rehabilitacji w Ośrodku BIOMICUS.

Klinika „Budzik” została wybudowana przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”, która od blisko 14 lat pomaga dzieciom w śpiączce. Celem Fundacji jest stworzenie rozwiązań systemowych dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, wymagających długiej, intensywnej i drogiej hospitalizacji i rehabilitacji. Uruchomienie Klinki zostało poprzedzone opracowaniem od podstaw wraz z Ministerstwem Zdrowia programu medycznego “Leczenie dzieci ze śpiączką”, zatwierdzonego przez Agencję Ocen Technologii Medycznych i wpisanego w koszyk świadczeń gwarantowanych NFZ. Z inicjatywy Fundacji od 2012 r. zawsze 18 kwietnia w Polsce obchodzony jest “Narodowy Dzień Pacjenta w Śpiączce”, uchwalony przez Sejm RP.

Program medyczny realizowany w Klinice przynosi już pierwsze efekty: w ciągu trzech lat  funkcjonowania „Budzika” wybudziło się ze śpiączki już 29 osób, a stan większości pacjentów szybko się poprawia. Specyfiką działalności Kliniki jest zapewnienie rodzicom dzieci możliwości bezpłatnego przebywania z dziećmi przez 24 godziny na dobę oraz ich czynny udział w procesie rehabilitacji.

Leczenie w Klinice jest prowadzone w ramach kontraktu z NFZ i jest dla pacjentów bezpłatne. Fundacja “Akogo?” podejmuje wszelkie działania dla pozyskania darowizn zarówno finansowych jak i rzeczowych, by zapewnić naszym pacjentom pełen pakiet medyczny i nie zadłużać Kliniki.

Zdjęcie "Budzika"

logo fundacji akogoWięcej na www.akogo.pl oraz www.klinikabudzik.pl

Każda inicjatywa, każdy wysłany SMS, każda najmniejsza wpłata jest ogromną pomocą dla dzieci przebywających w Klinice „Budzik”.

 

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

APC Presmet sp. z o.o., Opole
Fundacja Bankowa im. dr. Mariana Kantona, Warszawa
PKM DUDA
ELGROM
Fundacja Signum