Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Wostal Wiktoria Patrycja

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
794

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2000-01-13

Schorzenie:
jaskra

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc w leczeniu i rehabilitacji naszych podopiecznych Wiktorii i Jakuba Wostal.

Dzieci zostały dotknięte przez los okrutną chorobą – JASKRĄ. Jaskra jest schorzeniem oczu, które doprowadza do nieodwracalnego uszkodzenia (zaniku) nerwu wzrokowego. Cierpi na nią 67 milionów ludzi na świecie, a ponad 6 milionów jest z jej powodu całkowicie niewidomych. Nie do końca wyjaśnione są przyczyny powstania tej choroby. Wiadomo, że w jaskrze dochodzi do zaniku włókien nerwu wzrokowego i ubytków w polu widzenia, kończących się ślepotą. Oko ma kształt zbliżony do kuli. Promienie światła przenikają przez część przejrzystą gałki ocznej (rogówkę i soczewkę), dochodząc do siatkówki i nerwu wzrokowego. Z nerwu wzrokowego bodźce świetlne zostają przeniesione do mózgu. Dzięki temu widzimy otaczający nas świat.

Przyczyny rozwoju jaskry

Uważa się , że istnieją co najmniej 2 przyczyny zaniku nerwu wzrokowego mechaniczna i naczyniowa:

  1. Napięcie gałki ocznej utrzymuje tzw. ciecz wodnista, wytwarzana stale w oku. Ciecz wodnista opuszcza gałkę oczną w miejscu zwanym kątem przesączania. Jeżeli na drodze jej odpływu znajduje się jakaś przeszkoda, ciecz wodnista gromadzi się w oku, wzrasta wtedy ciśnienie śródgałkowe – doprowadzając do mechanicznego ucisku na włókna nerwowe, a w konsekwencji do zaniku nerwu wzrokowego.
  2. Nerw wzrokowy odżywiany jest specjalną siecią naczyń krwionośnych. Jeżeli naczynia te są w stałym skurczu lub są zwężone z powodu zmian miażdżycowych toczących się w ich ściankach, nie doprowadzają odpowiedniej ilości krwi do nerwu wzrokowego. W tej sytuacji dochodzi do chronicznego niedokrwienia nerwu, zaniku włókien nerwu wzrokowego, a w konsekwencji do ślepoty – jednak bez podwyższonego ciśnienia śródgałkowego.

Nasz podopieczny Kubuś oprócz jaskry, choruje także na wodogłowie i ma osłabione napięcie mięśniowe, jest dzieckiem całkowicie niewidomym.

Wiktoria widzi tylko na 1 oczko, pomimo tego, dzieci są uśmiechnięte i radosne, co rodzicom przynosi wiele szczęścia w tej trudnej walce o ich zdrowie.

Wpłacając symboliczną złotówkę, dołączają się Państwo do poprawy zdrowia naszych podopiecznych, którzy potrzebują specjalnych pomocy naukowych i stałej intensywnej rehabilitacji, która w przyszłości pozwoli im wieść samodzielne pełnowartościowe życie.

Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
794 Wostal Wiktoria Patrycja

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
794 Wostal Wiktoria Patrycja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

PKM DUDA
International Paper
JBG-2 Sp. z o.o., Warszowice
home.pl
Italian Fashion