Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Krakowiak Nela

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
5864

Województwo:
wielkopolskie

Data urodzenia:
2007-08-24

Schorzenie:
zwężenie krtani, stan po tracheostomii, ziarnina okolicy otworu tracheotomijnego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Nela urodziła się 24 sierpnia 2007r., trzy tygodnie przed terminem, jako zdrowe, prawidłowo  rozwinięte niemowlę. Przez sześć miesięcy nic nie zapowiadało tego, co miało się zdarzyć.

25 lutego 2008 r. Nela trafiła do szpitala z niewinnym podejrzeniem zapalenia płuc. Zdjęcie RTG zapalenia nie wykazało, ujawniło natomiast ciężką wadę rozwojową – przepuklinę przeponową. Przez pół roku Nela żyła z jednym płucem, gdyż drugie, uciśnięte przez narządy jamy brzusznej, nie miało szans na normalny rozwój.

Trzy dni później lekarze wykonali u Neli operację zamknięcia przepony, operacja się powiodła, jednak na skutek pooperacyjnej intubacji doszło u Neli do dużego zwężenia krtani. Zwężenie to ujawniło się niespodziewanie 2,5 miesiąca później poważnymi  trudnościami z oddychaniem. 19 maja 2008r. wykonano u Neli tracheotomię, zabieg ratujący Jej życie.

Obecnie Nela ma 11 miesięcy, oddycha przez rurkę, kilkanaście razy dziennie poddawana jest męczącemu i nieprzyjemnemu zabiegowi odsysania wydzielin, a mimo to, cały czas jest bardzo pogodną, wesołą, uśmiechniętą dziewczynką, ciekawą wszystkiego i zafascynowaną otaczającym Ją światem.

Oddychanie przez rurkę powoduje jednak, że Nela, bardziej niż inne dzieci, narażona jest na infekcje i choroby. Najgorsze jednak jest to, ze póki Nela będzie żyć z rurką, nie nauczy się mówić, nie usłyszymy Jej śmiechu, płaczu, krzyku, ani żadnego innego dźwięku.

Jest jednak szansa dla Neli. W klinice w Lozannie, w Szwajcarii Prof. Monnier wstępnie zakwalifikował Nelę do operacji poszerzenia krtani i przywrócenia Jej normalnych warunków rozwoju i życia. Jedyny warunek to zgromadzenie 90 tys. franków szwajcarskich (ok. 200 tys. polskich złotych) na pokrycie kosztów operacji i pobytu Neli w klinice. Rodzice sami nie są w stanie uzbierać takiej kwoty.

 

Dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o finansowe wsparcie. Potrzebujemy 200 tys. złotych, ale każda wpłata, nawet najmniejsza, będzie dla nas cenna  i przybliży naszą podopieczną do normalnego życia, na które czeka i na które ma szansę !!!

Dziękujemy !!!

Fundacja Dzieciom wraz z rodzicami Neli – Darią i Arkiem

Zapraszamy również na stronę Neli: http://www.pinezka.org 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
5864 Krakowiak Nela

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
5864 Krakowiak Nela darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

MultiProjekt
Karabela sp. z o.o.
Kaufland Polska Markety sp. z o.o.
Stowarzyszenie Na Rzecz Bliźniąt Podwójny Uśmiech
IBA Bioton