Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Jaruga Maja

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
18722

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2009-08-21

Schorzenie:
całościowe zaburzenia rozwoju

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośba o pomoc dla Mai.

Maja urodziła się 21 sierpnia 2009 roku. Ważyła 2800g. Już w pierwszym miesiącu życia panicznie bała się nawet cichych dźwięków oraz obcych ludzi.

Przez pierwsze siedem miesięcy żyła z niezdiagnozowaną skazą białkową. Lekarze nie wierzyli w alergię, a Maja coraz bardziej chudła. W końcu, kiedy przestała rosnąć a jej jelita przestały trawić, trafiła na USG mózgu z podejrzeniem małogłowia i niedorozwoju umysłowego. Na szczęście postawiono trafną diagnozę. Maja z dnia na dzień została odstawiona od piersi, zaczęła dostawać jedynie pożywienie kupowane na receptę. Maja urosła! Rodzice myśleli, że to koniec zmartwień. Że skoro nie zwija się z bólu przy każdym posiłku, to już będzie dobrze. Nie było.

Maja funkcjonowała prawie przeciętnie, prawie jak każda dziewczynka. Tylko… bała się panicznie, gdy ktoś jej patrzył w oczy. Nie chciała się bawić z dziećmi, chociaż była ich ciekawa. Kręciła się w kółko, krzyczała… Kiedy jeszcze była malutka nie chciała się przytulać, wiła się, odpychała, biła. Nikt nie wiedział, że nawet delikatny dotyk sprawia jej ból. Dziś Majcia umie powiedzieć: nie głaszcz mnie po głowie, bo to mnie boli.

Dźwięki – przestawała oddychać ze strachu przy szumie wody. Zeskakiwała i gnała przed siebie na dźwięk stuknięcia drewna o drewno. Dziś hałas motoru sprawia, że nie wie gdzie jest, co się z nią dzieje. Zaczyna biec, trzeba pilnować, aby nie wpadła pod samochód.

Po dwóch miesiącach w przedszkolu przestała mówić. Trzeba było ją zabrać do domu, do bezpiecznego otoczenia, do miejsca, gdzie wszystko jest w stałym rytmie i o znanym harmonogramie – aby wróciła do swojego poziomu rozwoju i funkcjonowania.

Maja ma całościowe zaburzenie rozwoju ze spektrum autyzmu. Mówi – w celu komunikowania się – a to stawia jej przyszłość w bardzo dobrym świetle. Jeśli uda się nauczyć ją żyć wśród ludzi i zmian to będzie w stanie żyć jak każdy zdrowy człowiek . Ma bardzo duże szanse pod warunkiem codziennej terapii.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
18722 Jaruga Maja

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
18722 Jaruga Maja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Yes Biżuteria sp. z o.o.
Telewizja Polska S.A – Warszawa
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
Info-Ekspert Sp. z o.o., Warszawa
Nadleśnictwo Kaliska