Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Ceynowa Jakub

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
18294

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
2007-07-11

Schorzenie:
hemofilia

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc w gromadzeniu funduszy na leczenie naszego podopiecznego Jakuba Ceynowy.

Kubuś urodził się zdrowy i nic nie wskazywało na jego chorobę. Liczne profilaktyczne wizyty lekarskie, bilanse i szczepienia nie ujawniły dramatu, jaki się rozpoczął w maju 2011 roku, kiedy to rodzice zaniepokojeni dużymi siniakami podskórnymi Jakuba udali się do lekarza rodzinnego w celu wykonania szczegółowych badań. Niestety wyniki krwi dziecka  okazały się dramatem: Kuba cierpi na ciężką postać hemofilii A.

Na początku rodzice naszego podopiecznego nawet nie zdawali sobie sprawy z tego co ich czeka. Wkrótce walka z chorobą, której nie znali zaczęła być ponad ich siły i możliwości finansowe. W czerwcu 2011 roku przyznano Kubie dodatek dla dziecka niepełnosprawnego, ale te pieniążki to jedynie kropla w morzu potrzeb przy hemofilii.

Ciężka postać choroby sprawia, że Kubuś często dostaje wylewów do stawów i mięśni, co utrudnia mu poruszanie się. Wiele razy jest tak, że chłopiec nie może chodzić, bolą go nóżki, ale – jak każde dziecko – on także pragnie bawić się z rodzeństwem i kolegami z podwórka.

Obecnie Kuba leczony jest w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Pierwszy raz trafił tam w maju 2011 roku, wówczas podjęto leczenie czynnikiem rekombinowanym VIII Kogenate. Po wytworzeniu przeciwciał odstąpiono od podawania leku, a od września Kuba został bez leku, co odbiło się na jego zdrowiu.

19.01.2012 r. Kuba po raz kolejny trafił do Gdańska na oddział chemioterapii z powodu ponownych wylewów. Od tego czasu zaczęła się walka i wyścig z czasem  – pozyskiwanie i gromadzenie leku w ilości wystarczającej do podawania przez rok. Z powodu wysokiej ceny nie było to łatwe nawet dla szpitala. Miesięczny koszt kuracji to wydatek w kwocie 100 tyś. zł . Przez prawie pół roku chłopiec musiał czekać na lek.

17.05.2012 r. Kubuś przeszedł zabieg wszczepienia portu naczyniowego, przez który codziennie przez najbliższy rok ma podawany czynnik, a rodzice sami zostali przeszkoleni do samodzielnej aplikacji leku. Jest to dla nich ogromne ułatwienie, ponieważ zaoszczędza kosztów podróży do Centrum, ale niestety wiąże się z dużymi kosztami na przybory medyczne, które są niezbędne do aplikacji. Miesięczny koszt waha się w granicach dwóch  tysięcy złotych.

Najgorsza dla rodzica jest niemoc, kiedy z jednej strony widzi ból i cierpienie, a z drugiej pragnienie i chęć zabawy, która jednak może zakończyć się kolejnym urazem. Dlatego nie wolno pozwolić, aby ograniczenia przyniosły dziecku kolejne cierpienia. Teraz, gdy Kuba przyjmuje leki, jego zdrowie pomału się poprawia, codzienna walka o życie dziecka musi być stawiana ponad niedogodności życia codziennego.

Wraz z rodzicami prosimy wszystkich – pomóżmy Kubie wrócić do zdrowia !!!


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
18294 Ceynowa Jakub

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
18294 Ceynowa Jakub darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

IO Venezia sp.j., Warszawa
Empik Sp. z o.o., Warszawa
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
Fundacja Opiekuńcza IP – Kwidzyn S.A.
Andra Sp. z o.o., Warszawa