Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Wiącek Justyna

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
12197

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2006-11-23

Schorzenie:
epilepsja, schorzenia układu oddechowego, autyzm

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Justyny Wiącek.

Justynka urodziła się 23.11.2006 r., gdy miała 3 tygodnie trafiła do Przyklinicznej Poradni Okulistycznej w Katowicach, gdzie zdiagnozowano u niej w oczkach gronkowca złocistego. Gdy skończyła roczek pojawiły się pierwsze drgawki padaczkowe. Dokładnie rok później drgawki się powtórzyły, jednak tym razem z utratą przytomności. Kolejne badania potwierdziły epilepsję oraz torbiel przyśrodkowej części płata skroniowego lewego o średnicy 9 mm. Od marca 2011 r. jest pod stałą specjalistyczną opieką stomatologów Kliniki Borczyka w Katowicach. Dwa zabiegi usuwania i leczenia w pełnej narkozie ząbków zaatakowanych przez bakterie gronkowca. Obecnie jest poddawana, co 6/8 tyg. ozonoterapii ząbków. W kwietniu 2011 r w Poradni Psychologicznej PRODESTE w Opolu zdiagnozowano u Justynki autyzm dziecięcy. Od tej pory została objęta terapią pedagogiczno psychologiczną. Niepełnosprawność Justynki jest trudna do pojęcia, zaburzeń ze spektrum autyzmu nie da się łatwo wytłumaczyć. Justyna, aby mogła uzyskać samodzielność – w każdym tego słowa znaczeniu – musi być wspomagana działaniami rehabilitacyjnymi, pedagogicznymi, logopedycznymi.

Bardzo ważne również są systematyczne pobyty na turnusach rehabilitacyjnych. Celem turnusów jest wspieranie rozwoju dziecka w sferze poznawczej, emocjonalnej, a także ruchowej. W przypadku Justyny najważniejsza jest regularna i systematyczna rehabilitacja w ośrodkach, w miejscu zamieszkania, zajęcia w domu. Niestety, na rehabilitację refundowaną przez NFZ trzeba czekać wiele miesięcy, więc ćwiczy przede wszystkim w ośrodkach prywatnych, a dobry, „wieloprofilowy” turnus to koszt rzędu 6.000 zł. Roczny koszt rehabilitacji Justyny to kwota od 25.000 do 30.000 zł/zajęcia z psychologiem, pedagogiem, logopedą, zajęcia Integracji Sensorycznej, ozonoterapia ząbków, dieta i suplementy, turnus rehabilitacyjny. Rehabilitacja to długoterminowy i bardzo kosztowny proces, mama dziewczynki sama nie jest w stanie sprostać kosztom, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.

Mama Justynki chciałaby zrobić wszystko, co możliwe, by usprawnić córkę, by była samodzielna w dorosłym życiu, ale barierą są pieniądze. Niestety, nie może podjąć pracy zarobkowej ze względu na konieczność sprawowania stałej opieki i pomocy nad niepełnosprawną córką.

Bardzo Państwa prosimy o wsparcie finansowe na zabezpieczenie turnusu rehabilitacyjnego, który będzie w lipcu tego roku.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
12197 Wiącek Justyna

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
12197 Wiącek Justyna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Pierrot – Świat prezentów
Timex S.A. – Warszawa
Nadleśnictwo Kaliska
WestLB Bank Polska S.A. – Warszawa
Castorama Polska sp. z o.o.