Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Misja

Rozetka - prof. Zbigniew Religa Przewodnią ideą Programu ,,Zdążyć z Pomocą” jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji, niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 1998 roku. Inicjatorem Programu „Zdążyć z Pomocą” był prof. Zbigniew Religa, który pozostaje naszym Patronem. Wspiera nas także Beata Tyszkiewicz jako Prezydent Wspólnoty „Zdążyć z Pomocą”.

Mamy ponad 35 000 podopiecznych – są to dzieci z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi. Przekazujemy fundusze na ich leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych i inne specjalne potrzeby. Szczęśliwie spotykamy się ze zrozumieniem wielu instytucji i osób, które doceniają nasz trud i starają się bezinteresownie nas wspierać.

wykres podopieczni do konca 2017

Nie pobieramy prowizji od wpłat darczyńców ani opłat za prowadzenie subkont podopiecznych

Dzięki Darczyńcom nasi podopieczni mają szansę na szczęśliwszą przyszłość, poprawę zdrowia i sprawności fizycznej. Fundacja również sama stara się o pozyskanie dodatkowych środków finansowych, m.in. prowadząc działalność wydawniczą.

Zapewniamy podopiecznym rehabilitację w naszych Ośrodkach AMICUS,  BIOMICUS i CEMICUS, oraz zakwaterowanie dla dziecka i jego rodzica w hostelach pielęgnacyjno-opiekuńczych podczas turnusu.

ćwiczenia w kombinezoonie podopiecznego Fundacji

  • Fundacja wdrożyła SAP Business One – zintegrowany system informacyjny wspomagający zarządzanie
  • Coroczny audyt w Fundacji przeprowadza firma Rödl & Partner
  • Działalność Fundacji nadzorują Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Zdrowia

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Gollwitzer
GM Records Wytwórnia Fonograficzna Marek Grela – Warszawa
Prochem S.A. – Warszawa
Kegar Sp. z o.o., Kępice
Fundacja Polsat – Warszawa