Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Misja

Rozetka - prof. Zbigniew Religa Przewodnią ideą Programu ,,Zdążyć z Pomocą” jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji, niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 1998 roku. Inicjatorem Programu „Zdążyć z Pomocą” był prof. Zbigniew Religa, który pozostaje naszym Patronem. Wspiera nas także Beata Tyszkiewicz jako Prezydent Wspólnoty „Zdążyć z Pomocą”.

Mamy ponad 35 000 podopiecznych – są to dzieci z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi. Przekazujemy fundusze na ich leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych i inne specjalne potrzeby. Szczęśliwie spotykamy się ze zrozumieniem wielu instytucji i osób, które doceniają nasz trud i starają się bezinteresownie nas wspierać.

Nie pobieramy prowizji od wpłat darczyńców ani opłat za prowadzenie subkont podopiecznych

Dzięki Darczyńcom nasi podopieczni mają szansę na szczęśliwszą przyszłość, poprawę zdrowia i sprawności fizycznej. Fundacja również sama stara się o pozyskanie dodatkowych środków finansowych, m.in. prowadząc działalność wydawniczą.

Zapewniamy podopiecznym rehabilitację w naszych Ośrodkach AMICUS,  BIOMICUS i CEMICUS, oraz zakwaterowanie dla dziecka i jego rodzica w hostelach pielęgnacyjno-opiekuńczych podczas turnusu.

ćwiczenia w kombinezoonie podopiecznego Fundacji

  • Fundacja wdrożyła SAP Business One – zintegrowany system informacyjny wspomagający zarządzanie
  • Coroczny audyt w Fundacji przeprowadza firma Rödl & Partner
  • Działalność Fundacji nadzorują Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Zdrowia

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Hochtief Polska
POLHUT
Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka, Gdynia
BITNER – Zakłady Kablowe
Pater Firma A.E. Daniluk, Siemiatycze