Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Dlaczego warto pomagać

Darowizny: Osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty do opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT).

Wsparcie Darczyńców podopieczni Fundacji i ich rodzice przeznaczają przede wszystkim na leczenie i rehabilitację. Korzystają z wizyt u specjalistów, opłacają operacje, kupują lekarstwa, uczestniczą w terapii i rehabilitacji. Aby sprostać  potrzebom dzieci, Fundacja od wielu lat zapewnia im rehabilitację – początkowo udostępniła na ten cel  pomieszczenie we własnej siedzibie. W 2010 roku wybudowała nowoczesny Ośrodek Rehabilitacji AMICUS w Warszawie przy ul. Słowackiego 12. W roku 2013 i 2014 powstały kolejne dwa Ośrodki BIOMICUS i CEMICUS.

O satysfakcji z pomagania dzieciom opowiada prezes Fundacji Stanisław Kowalski:

Kiedy jadę do ośrodka, który prowadzimy, widzę, jak matki i ojcowie przyjeżdżają z dziećmi, jak terapeuci ciężko z nimi pracują, jak dzieci często męczą się podczas rehabilitacji, męczą się po to, aby osiągnąć choć niewielki sukces, zrobić choć mały krok do przodu. Dla rodziców zdrowych dzieci normalne jest to, że dziecko zaczyna chodzić, mówić, biegać – tutaj trzeba często o to walczyć.

Te rezultaty robią wrażenie. Kiedy dziecko nie chodzi, a dzięki umożliwionej rehabilitacji zaczyna stawiać pierwsze kroki, to daje radość, to jest ogromna satysfakcja. Uśmiech dziecka jest dla mnie największą nagrodą.

Pamiętam taką sytuację sprzed około dwóch lat. Zostałem poproszony, żeby zejść na dół siedziby (wtedy to tam odbywała się rehabilitacja). Myślałem, że może stało się coś złego. Okazało się, że wręcz przeciwnie. Był tam pewien chłopiec – lekarz mówił, że nigdy nie będzie chodzić, patrzę na niego, a on… chodzi! Koślawo, ale chodzi – to był wielki sukces. Takie sytuacje to momenty, w których czuję prawdziwą satysfakcję z tego, co robimy.

Pamiętam też dziewczynkę, trzynastoletnią, która podczas rehabilitacji u nas zaczęła chodzić i mówić. Tutaj nauczyła się trzymać kubek. Kiedy turnus się kończył, płakała, bo nie chciała stąd wyjeżdżać, czuła, że tu dzieje się z nią coś dobrego.

Dzięki pomocy Darczyńców dzieci mogą skuteczniej walczyć o swoje zdrowie i sprawność. Ich sukcesy są dowodem na to, że warto pomagać!
Serdecznie dziękujemy!

Poniżej wybrane listy z podziękowaniami dla Fundacji, kliknij na obrazek aby go powiększyć:

Pomóż nam pomagać! Zobacz, w jaki sposób możesz zaangażować się w nasze akcje
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź, w jaki sposób możemy pomóc Twojemu dziecku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Adamed sp. z o.o. – Czosnów
Bazalt Przedsiębiorstwo Górniczo-Produkcyjne – Złotoryja
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Warszawa
Gazeta Ubezpieczeniowa
Bobrowiecka 3