Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

SDR nowa metoda leczenia MPD

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” wraz z SDR Poland zorganizowała panel dyskusyjny na temat selektywnej tylnej rizotomii z udziałem profesora T.S. Parka, neurochirurga ze Stanów Zjednoczonych. Spotkanie odbyło się 22 marca 2012 roku w Centrum Promocji Kultury w Warszawie.

Selektywna tylna rizotomia od lat znana neurochirurgom na świecie była jak do tej pory rzadko wykorzystywana w leczeniu dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Doświadczenia amerykańskich lekarzy, przede wszystkim prof. T.S. Parka, pokazują, że metoda SDR może być z powodzeniem stosowana właśnie w takich przypadkach. Jej efekty u pacjentów zakwalifikowanych do zabiegu są bezkonkurencyjnie w porównaniu z aktualnymi metodami leczniczymi (m.in. pompy baklofenowe, zastrzyki z botoksu), poprawiają komfort życia oraz stan zdrowia dzieci i dorosłych z MPD.

Profesor T.S. Park podczas spotkania podzielił się swoimi doświadczeniami, a także zaprezentował bogatą dokumentację filmową przedstawiającą pacjentów przed i po operacji. Prelekcje wygłosili: dr Małgorzata Matyja z Centrum Rehabilitacji w Sosnowcu, lek. med. Jerzy Luszawski z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, mgr Arkadiusz Szydłowski z Ośrodka Rehabilitacji AMICUS w Warszawie, mgr Patrycja Mrozek z Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu oraz Joanna Grey, Ewa Neumann i Dominika Ptak mamy dzieci, które przeszły operację SDR w St. Louis.

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Clematis – Szkółka Pojemnikowa
Werner Kenkel Spółka z o.o. – Krzycko Małe
Fundacja Agory
APC Presmet sp. z o.o., Opole
International Paper