Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Otwarcie Ośrodka Rehabilitacji BIOMICUS – Telewizyjny Kurier Warszawski 20.11.2013

Uroczyste otwarcie Ośrodka Rehabilitacji BIOMICUS

20 listopada w gronie gości i przyjaciół Fundacji uroczyście został otwarty drugi bezpłatny Ośrodek Rehabilitacji. Uroczyste przecięcie wstęgi zainaugurowało oficjalną  działalność Ośrodka, które rozpoczęło przyjmowanie podopiecznych Fundacji już z początkiem września.

Przecięcia wstęgi dokonał Stanisław Kowalski Prezes Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Małgorzata Altewęgier Wiceprezes Fundacji , Monika Rozkosz-Deichamann- Dyrektor Ośrodka BIOMICUS, Beata Tyszkiewicz Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji. Przecięcie wielokolorowej wstęgi i toast uświetniły ceremonię i nadały jej radosny charakter bowiem jest ono zwieńczeniem wysiłku związanego z budową i uruchomieniem Ośrodka. Miejsca w którym podopieczni Fundacji bezpłatnie się rehabilitują, powracają do zdrowia i pełnosprawności.

Ośrodek BIOMICUS powstał dzięki odpisom 1% podatku i wsparciu darczyńców którzy wspierali wyposażenie sal terapeutycznych.  Certyfikaty Dobroczyńca Dzieci otrzymała firma PZU SA, Schneider Electric Polska i Telewizja Polska SA. Najwyższe wyróżnienie Fundacji Statuetkę Summa Bonitas za sfinansowanie budowy sali arteterapii otrzymała firma NEUCA SA z Torunia.

W BIOMICUSIE mieści się 7 gabinetów do pracy indywidualnej, duża sala rehabilitacyjna
na 6 stanowisk oraz sala do arteterapii i terapii grupowej. Rehabilitacją podopiecznych  zajmuje się zespół wykwalifikowanych lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, logopedów i dietetyków.

Maluchy dobrze się czują w kolorowych, radosnych wnętrzach Ośrodka pod fachową i troskliwą opieką terapeutów.

Integralną częścią Ośrodka BIOMICUS jest bezpłatny hostel pielęgnacyjno-opiekuńczy usytuowany nieopodal Ośrodka. Mieszkają w nim podopieczni Fundacji wraz z opiekunami, przyjeżdżającymi na turnusy rehabilitacyjne z całej Polski. Organizowane są dla nich spotkania, szkolenia i warsztaty.

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Astromal sp. z o.o. – Święciechowa
Bowim S.A. – Tarnowskie Góry
Prochem S.A. – Warszawa
Fundacja Bre Banku, Warszawa
IDMSA Dom Maklerski