Jutro w porannym programie Dzień Dobry TVN pojawi się materiał dotyczący trenażera chodu − zautomatyzowanego urządzenia PRODROBOT, który pomaga w rehabilitacji naszym podopiecznym w Ośrodku Rehabilitacji BIOMICUS.
BIOMICUS jest pierwszą placówką w Polsce w której urządzenie zaczęło służyć pacjentom wymagającym rehabilitacji kończyn dolnych. Trenażer chodu PRODROBOT został skonstruowany został przez inż. Grzegorza Piątka z myślą osobach wymagających długotrwałej terapii chodu.
Bezpośrednią inspiracją tego wynalazku stali się synowie kolegi konstruktora − Franek i Jurek chłopcy, którzy urodzili się z porażeniem mózgowym i potrzebowali rehabilitacji.
Więcej o PRODROBOCIE jutro, czyli 1 marca w programie Dzień Dobry TVN, który rozpoczyna się o godz. 8.00 . Zapraszamy!