Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Uroczystość Vivat Maj!

24 kwietnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Rys historyczny Konstytucji 3-Maja przybliżył Jan Engelgard z Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Stanisław Kowalski, prezes Zarządu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” otrzymał dyplom “Za aktywną działalność na rzecz wsparcia Polonii i Polaków poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej”.

Uroczystość uświetnił koncert polskiej muzyki klasycznej w wykonaniu instrumentalistów: pianistki Moniki Polaczek-Przestrzelskiej oraz skrzypka Macieja Przestrzelskiego. W koncercie wziął udział także utalentowany uczeń muzyków, 12-letni skrzypek Leon Marut.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa obrazów Anety Skarżyńskiej „Opowieści brzozowe”.

Organizatorami wydarzenia były: Fundacja Polonia Union, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Centralna Biblioteka Rolnicza im. M. Oczapowskiego i Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Z przyjemnością informujemy, że 8 maja o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego na warszawskiej Pradze przy ulicy Skoczylasa 9 odbędzie się kolejna uroczystość “Wiwat Maj!” inspirowana majowymi świętami.

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., Warszawa
EADS
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Telewizja Polska S.A – Warszawa
Ebejot Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Inwestcyjno-Budowlane, Warszawa