Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Szkolenie dla rodziców dzieci z autyzmem

Szkolenie dla rodziców w AmicusieW ostatnią sobotę i niedzielę w ramach cyklu szkoleń dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością spotkali się rodzice dzieci z autyzmem.

Pierwszy dzień szkolenia przeznaczony był na spotkanie z psychologiem Fundacji Karoliną Czynsz-Grabiec. Wsparcie psychologiczne pomaga uporać się ze stresem, niezrozumieniem otoczenia, odbudować relacje w rodzinie.

Spotkanie innych rodziców w podobnej sytuacji życiowej ułatwia odzyskać siły,  wymienić doświadczenia a nawet nawiązać przyjaźnie.

W drugim dniu szkolenia rodzice spotkali się z terapeutą SI Tomaszem Raźnym, który przedstawił ogólne założenia dotyczące integracji sensorycznej oraz z pracownikiem socjalnym Aleksandrą Kozłowską, która przekazała rodzicom podstawowe informacje dotyczące ulg i uprawnień związanych z niepełnosprawnością.

Rodzice spotkają się jeszcze na kolejnych wykładach dających kompleksową wiedzę dotyczącą rehabilitacji, zagadnień socjalno-prawnych, prawidłowego żywienia.  Szkolenia współfinansowane są przez PFRON.

logo PFRONu Logo Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Solid Logistics
IO Venezia sp.j., Warszawa
Prochem S.A. – Warszawa
Trade-Trans Spółka Przedsiębiorstwo Spedycyjne – Warszawa