Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Szkolenie dla rodziców dzieci z autyzmem

Szkolenie dla rodziców w AmicusieW ostatnią sobotę i niedzielę w ramach cyklu szkoleń dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością spotkali się rodzice dzieci z autyzmem.

Pierwszy dzień szkolenia przeznaczony był na spotkanie z psychologiem Fundacji Karoliną Czynsz-Grabiec. Wsparcie psychologiczne pomaga uporać się ze stresem, niezrozumieniem otoczenia, odbudować relacje w rodzinie.

Spotkanie innych rodziców w podobnej sytuacji życiowej ułatwia odzyskać siły,  wymienić doświadczenia a nawet nawiązać przyjaźnie.

W drugim dniu szkolenia rodzice spotkali się z terapeutą SI Tomaszem Raźnym, który przedstawił ogólne założenia dotyczące integracji sensorycznej oraz z pracownikiem socjalnym Aleksandrą Kozłowską, która przekazała rodzicom podstawowe informacje dotyczące ulg i uprawnień związanych z niepełnosprawnością.

Rodzice spotkają się jeszcze na kolejnych wykładach dających kompleksową wiedzę dotyczącą rehabilitacji, zagadnień socjalno-prawnych, prawidłowego żywienia.  Szkolenia współfinansowane są przez PFRON.

logo PFRONu Logo Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

APC Presmet sp. z o.o., Opole
TiM S.A., Bielsko Biała
Biomed-Centrum Sp.j., Katowice
Gourmet-Foods Spółka z o.o. – Warszawa
Elektrociepłownia Marcel sp. z o.o., Radlin