Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Syn Królowej Śniegu

19 stycznia odbyła się premiera filmu Roberta Wichrowskiego „SYN KRÓLOWEJ ŚNIEGU”. Inspiracją dla powstania scenariusza były prawdziwe wydarzenia.

plakat filmu syn krolowej snieguDane statystyczne Komendy Głównej Policji podają, że w latach 2011-2016 z rąk rodziców, konkubentów czy najbliższej rodziny zginęło 143 dzieci. Patologiczne zachowania wobec dzieci przestały być marginalnym problemem, a stały się smutnym elementem naszej rzeczywistości. Zbrodnie wobec dzieci coraz częściej nagłaśniane przez media unaoczniają istotny problem społeczny, z którym „SYN KRÓLOWEJ ŚNIEGU” próbuje się zmierzyć.

Film rozgrywa się w dwóch wymiarach: rzeczywistym i baśniowym. Ten rzeczywisty to świat Anny (którą gra Michalina Olszańska) samotnie wychowującej 6-letniego chłopca. Anna to niespełniona i zagubiona dwudziestokilkulatka, która marzy o wyrwaniu się z szarej codzienności, pragnie korzystać z życia, czerpać z niego garściami i bawić się podobnie jak znajomi w jej wieku. Nieprzygotowana na zobowiązania, które na nią spadły wraz z pojawieniem się dziecka zrobi wszystko, by móc powrócić do życia, za którym wyraźnie tęskni.

Z tym zimnym pozbawionym uczuć światem matki, koresponduje wrażliwa dusza małego chłopca, który pragnie miłości. Dzięki sąsiadowi, emerytowanemu nauczycielowi Kazimierzowi (w tej roli Franciszek Pieczka) ucieka w świat baśni Andersena, który daje mu pociechę i wytchnienie.

Nasza Fundacja otrzymała zaproszenie do włączenia się w dyskusję na ten trudny i ważny temat poruszony przez film Roberta Wichrowskiego.

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Warbud – Warto Pomagać – Warszawa
Astromal sp. z o.o. – Święciechowa
Giełda Papierów Wartościowych S.A. – Warszawa
Apella S.A.
GOFIN – Wydawnictwo Podatkowe