Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej

W ubiegłym tygodniu odbyła się XIX edycja Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej Impresje Artystyczne 2015 w Ciechocinku.

Jury stanęło przed bardzo trudnym wyborem bowiem uczestnicy Festiwalu prezentowali wysoki i wyrównany poziom. Przyznano po dwie nagrody główne w dwóch kategoriach wiekowych – do 16 lat i do 23 lat, a także siedem wyróżnień. Grand Prix wyśpiewała piosenką “Tak jak malował pan Chagall” niewidoma studentka III roku muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego – Agata Zakrzewska z Warszawy.

Wśród zdobywców nagrody znalazł się także ubiegłoroczny stypendysta Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Michał Wiśniewski z Rypina. Zachwycił jurorów żywiołowym wykonaniem piosenki „Nieuchwytna”.

Jednym z uczestników Festiwalu był podopieczny naszej Fundacji Krzyś Duda, który ma swoim koncie już wiele występów i nagród.

Organizatorem „Ciechocińskich Impresji Artystycznych” jest Fundacja PRO OMNIBUS . Corocznie w Festiwalu udział bierze 50 uczestników – młodych, niezwykle zdolnych muzycznie niepełnosprawnych osób, które przez dwa tygodnie pod okiem doświadczonych muzyków i instruktorów, z towarzyszeniem orkiestry przygotowują się do koncertów w słynnej Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym w Ciechocinku.

 

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

EADS
NEUCA SA
LIDEX – Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji
Medical Aid For Poland Fund – London
ASTER