Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Ośrodek Amicus

Ośrodek Rehabilitacji AMICUS utworzyła Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” z myślą
o potrzebach osób chorych i niepełnosprawnych.

Ośrodek znajduje się w świetnie usytuowanym punkcie Warszawy, w pobliżu stacji metra Plac Wilsona, przy ul. Słowackiego 12.


Metody rehabilitacji w Ośrodku AMICUS:

Ćwiczenia z zastosowaniem kombinezonów leczniczych typu Adeli

Mają na celu zmniejszenie patologicznych wzorców ruchowych, normalizację toru mięśniowego, zwiększenie aktywnego zakresu ruchowego, poprawę kontroli nad mięśniami, zwiększenie niezależności w chodzeniu, siedzeniu, czworakowaniu.

Zajęcia w sali doświadczania świata

Terapia polisensoryczna stwarzająca możliwość odbierania nowych bodźców, wzbogacania doświadczeń, przynosząca odprężenie, wyciszenie, relaks, stymulująca zmysły za pomocą muzyki, światła, kolorów.

Rehabilitacja według metody Knillów

Ustrukturalizowane sesje z muzyką rozwijające sprawczość pozytywną, poczucie tożsamości, kształtujące orientację w schemacie ciała, w czasie oraz przewidywanie kolejnych czynności.

Integracja sensoryczna

Ćwiczenia i zabawy prowadzące do przezwyciężania trudności w planowaniu i wykonywaniu ruchów, w odbieraniu i reakcji na bodźce. Zajęcia odbywają się w kolorowej sali wyposażonej m.in. w zjeżdżalnie, huśtawki, liny do wspinania.

Psychoterapia

Dzieciom oferujemy psychoterapię poznawczo-behawioralną, psychoterapię zajęciową, terapię ręki, ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej, arteterapię. Rodzicom dzieci niepełnosprawnych proponujemy psychoterapię poznawczo-behawioralną. Możliwe są spotkania terapeutyczne raz w tygodniu, spotkania konsultacyjne oraz terapia małżeńska.

Rehabilitacja według metody NDT-Bobath

Wczesna interwencja – usprawnianie niemowląt i małych dzieci, polegające na normalizacji napięcia mięśniowego, hamowaniu odruchów nieprawidłowych, kształtowaniu schematu ciała, stymulacji wielozmysłowej, aktywizacji pacjenta.

Zdjęcie z terapii logopedycznej

Zajęcia logopedyczne

Nauka i korygowanie mowy, ćwiczenia artykulacji, percepcji słuchowej i wzrokowej, kształtowanie odruchów żucia, ssania, połykania, praca z komputerowymi programami multimedialnymi, masaż logopedyczny, nauka alternatywnych metod komunikacji.

Terapia EEG Biofeedback

Metoda oparta na wyspecjalizowanej technice komputerowej, umożliwiająca trening mózgu w celu poprawienia jego efektywności i uzyskania kontroli nad procesami fizjologicznymi zachodzącymi w organizmie. Terapia stosowana w leczeniu zaburzeń neurologicznych.Ośrodek Rehabilitacji AMICUS

ul. Słowackiego 12, Warszawa

Tel. 606 200 631 oraz (22) 486 96 99 wew. 3

sekretariat@osrodekamicus.pl

www.osrodekamicus.pl

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Yes Biżuteria sp. z o.o.
Giełda Papierów Wartościowych S.A. – Warszawa
NEUCA SA
Hellenic – Passion for Excellence
International Paper