Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Horajska Sandra Stefania

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
8360

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
1984-10-14

Schorzenie:
śpiączka, porażenie czterokończynowe w wyniku zatrzymania krążenia

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Sandry Horajskiej.

Sandra ma 29 lat, jest absolwentką Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim i ma za sobą prawie ukończony II rok Prawa na UW, prawie, ponieważ obecnie nie jest w stanie kontynuować nauki. Wracając z majowego weekendu w 2009 roku straciła przytomność z niewiadomego powodu, zatrzymała się akcja serca. Reanimacja w efekcie przywróciła ją do życia, lecz pociągnęła za sobą niekorzystne skutki, nastąpiło niedotlenienie mózgu i Sandra zapadła w śpiączkę. Ponad miesiąc leżała na intensywnej terapii. Zostały wykonane wszystkie dostępne badania, ale nie dopatrzono się żadnej konkretnej przyczyny mojego stanu. Podjęte zostały wszystkie możliwe sposoby wybudzenia ze śpiączki, ale niestety nieskuteczne. Przez pierwszy miesiąc nasza podopieczna nie mogła nawet samodzielnie oddychać. Teraz oddycha już samodzielnie przez rurkę tracheostomijną i jest żywiona za pomocą PEG. Słyszy głosy, ale nie rozróżnia kto do mówi, odczuwa straszny ból, ale nie może krzyczeć, czasami uda się poruszyć palcami. Obecnie przebywa w domu. Dwa razy dziennie przeprowadzane są ćwiczenia rehabilitacyjne połączone z masażem. Stan Sandry trochę się polepszył, ale nadal jest bardzo ciężki i dotychczasowe próby wybudzenia kończą się na razie niepowodzeniem. Trzeba cierpliwie czekać, aż rehabilitacja zacznie przynosić szybszą poprawę, na razie dziewczyna zaczęła poruszać głową i utrzymuje ją w pozycji pionowej. Niestety ciągła rehabilitacja i leki są bardzo kosztowne. Mama nie może pracować ze względu naj stan zdrowia córki i konieczność opiekowania się nią całą dobę.

Jak każdy młody człowiek Sandra miała plany na całe życie i marzenia. W jednej chwili wszystko się zatrzymało. Lekarze jednak uważają, że może ona powrócić do pełnej sprawności. Nie stanie się to szybko, ale jest możliwość powrotu do całkowitej sprawności. Rehabilitacja jednak jest bardzo długa i kosztowna. Sandra chciałaby wrócić do normalnego życia, obudzić się i widzieć, gdzie jest i kto znajduje się obok mnie, zrealizować swoje plany życiowe i cieszyć się życiem. Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie finansowe potrzebne na długotrwałe leczenie. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy. Również każda pomoc rzeczowa, jak np. kosmetyki są bardzo mile widziane.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
8360 Horajska Sandra Stefania

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
8360 Horajska Sandra Stefania darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Runotex
Nordenia Polska
Werner Kenkel Spółka z o.o. – Krzycko Małe
ASTER
POLHUT