Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kosterna Aniela Maria

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
7170

Województwo:
łódzkie

Data urodzenia:
2005-11-26

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc finansową, przeznaczoną na pokrycie kosztów rehabilitacji i leczenia naszej podopiecznej Anieli Kosterny.

Anielka urodziła się 26 listopada 2005 roku jako wcześniak w trzydziestym tygodniu ciąży. Po urodzeniu stwierdzono u niej: wcześniactwo, zamartwicę, infekcję wrodzoną, zespół zaburzeń oddychania, krwawienie dokomorowe, rozedmę śródmiąższową, odmę opłucną prawostronną, drożny otwór owalny, martwicze zapalenie jelit, dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię wcześniaczą I stopnia, cholestazę noworodkową, chorobę metaboliczną kości, niedokrwistość wcześniaków. Po czterech miesiącach pobytu w szpitalu na oddziale intensywnej terapii Amelkę wypisano do domu. W wyniku przebytych powikłań u dziecka stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce oraz głęboki niedosłuch.

Zastosowane leczenie, ale przede wszystkim chęć Anielki do życia sprawiła, że jest teraz z rodzicami. Jej stan zdrowia wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej i słuchowej. Anielka nie mówi, nie chodzi, nie raczkuje, a nawet nie siedzi. Dzięki prowadzonym zabiegom rehabilitacyjnym oraz dzięki przebytej operacji wszczepienia implantu ślimakowego, widoczne są u dziecka pozytywne symptomy rozwojowe, rokujące nadzieję na przyszłość.

Dalszy postęp w leczeniu wymaga jednak specjalistycznych zabiegów, udziału w zajęciach logopedycznych, turnusach rehabilitacyjnych (odbywających się wiele kilometrów od jej miejsca zamieszkania) oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Koszty tych przedsięwzięć znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziców dziewczynki. Dlatego też w ich imieniu zwracamy się do Państwa o pomoc.

Każda kwota przekazana przez Państwo stanowi dla nich nieocenione wsparcie w dążeniu do zapewnienia Anielce szansy na samodzielność i normalne życie takie, jak mają Jej rówieśnicy.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
7170 Kosterna Aniela Maria

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
7170 Kosterna Aniela Maria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

ELGROM
IO Venezia sp.j., Warszawa
Giełda Papierów Wartościowych S.A. – Warszawa
Krause sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej – Świdnica
Runotex