Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kowalik Filip Jan

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
7013

Województwo:
lubuskie

Data urodzenia:
2007-06-25

Schorzenie:
wodogłowie, przepuklina oponowo-rdzeniowa, pęcherz neurogenny, stopy końsko-szpotawe, niedowład wiotki kończyn

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc finansową dla naszego podopiecznego Filipa Jana Kowalika.

Filip urodził się z wadą centralnego układu nerwowego tj. z przepukliną oponowo- rdzeniową oraz wodogłowiem. Konsekwencją tej choroby są: porażone kończyny dolne, porażone zwieracze, pęcherz neurogenny.

Filip wymaga intensywnej rehabilitacji, opieki wielu specjalistów oraz wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, a także zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Wymaga to ogromnych nakładów finansowych, przekraczających możliwości rodziców.

Na turnusach korzysta z zajęć usprawniających nakierowanych na poprawę stanu zdrowia i rozwoju psychoruchowego, a w szczególności nabywa umiejętności życiowe z pozycji wózka, niezbędne do niezależnego funkcjonowania w społeczeństwie. Koszt takiego turnusu wynosi ok. 5000 zł.

Filip jest radosnym i odważnym chłopcem. Łatwo nawiązuje kontakty. Samodzielnie porusza się na wózku inwalidzkim. Turnusy rehabilitacyjne to ogromna szansa na usamodzielnienie się Filipa, nabywa tu umiejętności, które pozwolą mu na dobre funkcjonowanie w środowisku rówieśniczym, tu przełamuje własne bariery w relacjach z ludźmi.

Filip w tym roku  rozpoczyna naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej, to ogromne wyzwanie dla niego, ale właśnie dzięki zajęciom terapeutycznym oferowanym przez ośrodki rehabilitacyjne Filip poradzi sobie z nowym wyzwaniem.

Zwracamy się zatem z apelem do wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie finansowe. Rodzice przeznaczają ogromną część swoich dochodów, aby zapewnić Filipkowi jak największy komfort życia. Koszty jednak zaczynają przekraczać ich możliwości. Najważniejszym celem rodziców jest, aby Filip w przyszłości mógł być samodzielny, żeby dobrze funkcjonował w środowisku, aby potrafił pokonywać wszelkie bariery, które ze względu na jego chorobę pojawiają się i będą pojawiać w jego życiu.

Zwracamy się z apelem do Państwa, abyśmy wspólnymi siłami wsparli działania rodziców Filipa.  Za każdą wpłatę, nawet najmniejszą serdecznie dziękujemy.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
7013 Kowalik Filip Jan

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
7013 Kowalik Filip Jan darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

PBM Południe S.A.
ITC – Investment Trading Consulting sp. z o.o.
Simple
WestLB Bank Polska S.A. – Warszawa
Energa S.A. – Gdańsk