Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kubów Lena

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
6436

Województwo:
lubuskie

Data urodzenia:
2007-03-02

Schorzenie:
naczyniak limfatyczny twarzy i szyi

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Leny Kubów.

Lenka urodziła się z olbrzymim naczyniakiem limfatycznym obejmującym okolicę ślinianek przyusznych, struktury mięśniowe twarzoczaszki i podstawy czaszki, dno jamy ustnej, przestrzeń przygardłową, okolicę krtani i lewego płata tarczycy, przechodzącym lewostronnie do śródpiersia przedniego.

Dnia 22.03.2007 roku przeszła pierwszą operację w Centrum Zdrowia Dziecka, podczas której  usunięto jej masę naczyniową z przedniej części szyi oraz założono rurkę tracheostomijną, dzięki której stała się wydolna oddechowo. W CZD Lenka przeszła jeszcze dwa zabiegi resekcji naczyniaka, z lewej i prawej strony podżuchwowej policzka. Następnym etapem były dwa zabiegi koagulacji naczyniaka języka przy użyciu radiochirurgii Ullman oraz udział w programie leczenia naczyniaków Propranololem.

Obecnie Lenka jest pod opieką kliniki z Eberswalde (Niemcy). Przy współudziale dr Miltona Wanera z Nowego Jorku w Niemczech wykonane zostało już dziewięć zabiegów resekcji naczyniaka w okolicy przygardłowej, z brody, w głośni, częściowo z lewego i częściowo z prawego policzka. Dzięki tym zabiegom możliwe było wykonanie zamknięcia tracheostomii. Kolejnym etapem były dwa zabiegi sklerotyzacji malformacji limfatycznej w okolicy podżuchwowej po stronie prawej i lewej oraz na brodzie wykonane w porozumieniu z kliniką w Eberswalde przez dr Przewratila w Łodzi.

W trakcie badań kontrolnych  (TK z rekonstrukcją czaszki w 3D) okazało się, że przez malformację limfatyczną  żuchwa oraz zęby Leny rosną nieprawidłowo. Skutkiem tego są częste i bardzo bolesne stany zapalne naczyniaka w tym obrębie. Konieczna jest jak najszybsza ingerencja chirurgiczna. Na konsultacji w Eberswalde  zespół  lekarzy zaproponował skorygowanie tych nieprawidłowości w trzech etapach operacyjnych. Termin pierwszego etapu operacyjnego wyznaczony został na 05.11.2017r., a szacunkowy koszt tego etapu to ok. 9.000,oo EURO.  Zaplanowano podczas pierwszego zabiegu wykonanie chirurgicznej redukcji żuchwy przez dr Tombrisa z Aten i dalszej resekcji naczyniaka w tej samej procedurze przez dr Wanera  i  Meyera z zespołem. Terminy i koszty kolejnych etapów operacyjnych będą ustalane po pierwszym zabiegu. Na planowane zabiegi Lenki nie ma refundacji z NFZ, dlatego też zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc finansową, liczy się każda złotówka.

Przed dziewczynką jeszcze dużo etapów resekcji naczyniaka, co przekłada się na wiele lat leczenia. Dziecko wymaga stałej opieki lekarskiej, ponieważ choroba bardzo osłabia jej organizm, a także wzmożonej rehabilitacji i pielęgnacji. Konieczne są również częste wyjazdy na konsultacje, zabiegi, co generuje znaczne koszty oraz uniemożliwia podjęcie pracy przez obojga rodziców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
6436 Kubów Lena

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
6436 Kubów Lena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Bodycote
Sano Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o., Sękowo
Fundacja Oriflame Dzieciom
Polski Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
MEBLOPOL