Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kołodziejczyk Jakub

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
61

Województwo:
wielkopolskie

Data urodzenia:
1996-03-19

Schorzenie:
dystrofia mięśniowa postępująca (zanik mięśni)

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się do Państwa z prośbą o finansowe wsparcie w walce o zdrowie i życie Jakuba Kołodziejczyka.

Jakub od początku chodził wolniej, często się potykał i przewracał. Podczas szczegółowych badań w Akademii Medycznej w Warszawie okazało się, że cierpi na nieuleczalną jak do tej pory chorobę – dystrofię mięśniową postępującą typu Duchenne’a tj. zanik mięśni. Diagnozę postawiono w wieku 5 lat. Obecnie podopieczny naszej Fundacji ma 17 lat. Przez cały ten czas Jakub przeszedł szereg zabiegów operacyjnych, korekcji ścięgien celem likwidacji przykurczy kończyn dolnych. Niestety pomimo wielu starań związanych z utrzymywaniem sprawności ruchowej naszego podopiecznego, Jakub od 10 roku życia przestał chodzić. W 2009 r. z powodu silnej skoliozy kręgosłupa powodującej zaburzenia oddechowe przeszedł bardzo skomplikowany zabieg operacyjny prostowania kręgosłupa, który miał miejsce na terenie Niemiec w miejscowości Erlangen. Jedyną szansą na utrzymanie przez jak najdłuższy czas sprawności oddechowej oraz choć w minimalnym stopniu sprawności ruchowej naszego podopiecznego jest jego systematyczna rehabilitacja, odpowiedni sprzęt ortopedyczny oraz stałe leczenie i konsultacje lekarskie. Powodzenie dalszego leczenia naszego podopiecznego uzależnione jest od ogromnych nakładów finansowych na jego rehabilitację celem poprawy jakości życia, samopoczucia, prawidłowej wentylacji pozwalającej lepiej i spokojniej oddychać. Wiąże się to z częstymi wyjazdami do Warszawy, Szczecina oraz Erlangen na konsultacje lekarskie, a tym samym oczekiwanie na skuteczny sposób leczenia tej choroby. Dużym problemem szczególnie od czasu, kiedy Jakub ukończył 16 lat są bardzo częste infekcje górnych dróg oddechowych, w ostatnim półroczu trzykrotnie chorował na zapalenie płuc. Te pośredniczące choroby w dużym stopniu wpływają na osłabienie organizmu w związku z czym Jakub obecnie zmuszony jest korzystać z pomocy respiratora. Koszty leczenia oraz podejmowanych innych pomocnych działań przerastają jednak w bardzo dużym stopniu możliwości finansowe rodziców naszego podopiecznego.

Dlatego też zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w gromadzeniu środków pieniężnych na leczenie Jakuba.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
61 Kołodziejczyk Jakub

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
61 Kołodziejczyk Jakub darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Orlen – Dar Serca
Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. – Kielce
Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA
MultiProjekt
BigBook.pl