Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Klimczak Jakub Michał

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
5179

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2006-08-11

Schorzenie:
wada rozwojowa mózgu

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24




Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe rehabilitacji i specjalistycznego leczenia naszego podopiecznego Jakuba Klimczaka.

Kubuś urodził się z wadą rozwojową mózgu – schizencephalią, polegającą na dodatkowej szczelinie w mózgu (w jego przypadku jest to prawa półkula, przez co lewa strona ciała jest porażona, słabsza) oraz mózgowym porażeniem dziecięcym. Choroba Kubusia została zdiagnozowana już w 2 tygodniu życia. Od tego momentu zaczęła się jego codzienna walka o usprawnianie. Kubuś jest pod stałą opieką wielu specjalistów, m.in. neurochirurga, neurologa, ortopedy, rehabilitantów, logopedy.

Chłopiec nie potrafi jeszcze chodzić, samodzielnie siedzieć, ma problemy z koordynacją ruchów oraz mówieniem. Trzeba pomóc mu przy każdych czynnościach, które zdrowym dzieciom nie sprawiają żadnych problemów. Dla Kuby stanowią one barierę nie do pokonania bez pomocy innych. Kubuś wynagradza rodzicom wszystko swoim promiennym uśmiechem, pogodą, niespożytą energią i pomysłami. Ma doskonałą pamięć i ogromną chęć do nauki.

Dzięki intensywnej rehabilitacji i zabiegom fizykoterapeutycznym Kubuś zrobił ogromne postępy, które wciąż dają jego najbliższym siłę i nadzieję na dalszą walkę o sprawność i możliwość jego samodzielnego życia. Jednak czeka go jeszcze bardzo dużo pracy.

Aby mógł osiągnąć samodzielność, musi być regularnie rehabilitowany, niezbędne jest uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych – wskazane byłoby kilka razy w ciągu roku (koszt 2-tygodniowego turnusu to wydatek rzędu 4 tys.zł). Kubuś potrzebuje także specjalistycznego sprzętu ortopedycznego, pomocnego przy nauce chodzenia, a także specjalistycznych zabiegów ortopedycznych i neurochirurgicznych

Ponieważ zapewnienie Kubie kompleksowej rehabilitacji wiąże się z ogromnymi kosztami i przekracza możliwości finansowe rodziny chłopca, liczymy na życzliwą pomoc i wsparcie.

Kubuś jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Możecie Państwo wspomóc go w walce z chorobą i niepełnosprawnością przekazując darowiznę. Każda wpłacona przez Państwa złotówka to nadzieja na wygraną w walce o sprawność i samodzielność Kubusia.

Jeśli zechcą Państwo wesprzeć nasze działania w walce o zdrowie i normalne życie dla naszego podopiecznego, ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto podane poniżej.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
5179 Klimczak Jakub Michał

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
5179 Klimczak Jakub Michał darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Energoprojekt Biuro Studiów i Proj.Energ – Warszawa
Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego
Solid Logistics
Polski Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Empik Sp. z o.o., Warszawa