Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kutyna Jan

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
5141

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2005-01-04

Schorzenie:
autyzm dziecięcy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Jasia.

U Jasia w lipcu 2007 r. zdiagnozowano autyzm dziecięcy. Od tamtego czasu mama chłopca prowadzi terapię, wiedząc, że tylko systematyczne, intensywne leczenie da Jasiowi szansę na samodzielne, szczęśliwe życie w dorosłości.

Jaś w latach 2007/2011 odbywał zajęcia w Centrum Terapii „Sotis”, uczęszczał do Przedszkola Integracyjnego, odbywał terapię w C.T. „Kleks”, przechodził dwuetapowy trening metodą Tomatisa, miał zajęcia z Integracji Sensorycznej. Od września 2011 Jaś uczęszcza do klasy integracyjnej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi. Radzi sobie dobrze, co jest efektem kilkuletniej, intensywnej pracy. Jaś nadal musi kontynuować terapię, aby jego funkcjonowanie społeczne poprawiało się i aby nie zaprzepaścić dotychczas osiągniętych postępów. Obecnie dziecko uczęszcza na zajęcia z zakresu terapii pedagogicznej, rozwoju umiejętności społecznych, terapii ręki oraz integracji sensorycznej.

Poza działaniami psychoterapeutycznymi częścią leczenia jest rygorystyczna dieta wykluczająca spożywanie glutenu i produktów mlecznych, prowadzona nieprzerwanie od maja 2007. Powoduje to konieczność kupowania specjalistycznej żywności, osobnego przygotowywania posiłków, uniemożliwia korzystanie z większości ogólnodostępnych produktów żywnościowych.

Miesięczny koszt leczenia Jasia: tzn.: terapii psychologicznej i pedagogicznej, utrzymania diety, terapii biomedycznych, badań diagnostycznych, zajęć Integracji sensorycznej, rehabilitacji, dojazdów to około 4000 zł.

Podjęte działania powinny być kontynuowane, ponieważ przynoszą dobre efekty i dają nadzieję na zdrowie. Koszty leczenia przekraczają możliwości finansowe mamy chłopca. Dodatkowym utrudnieniem jest skomplikowana sytuacja rodzinna i niemożność podjęcia przez nią pracy zawodowej z powodu konieczności ciągłego uczestnictwa w życiu Jasia.

W tej trudnej sytuacji zwracamy się do Państwa o pomoc – prosimy o wpłatę darowizny na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” lub/i przekazanie 1% podatku dochodowego zgodnie z ustawą o OPP.

Serdecznie dziękujemy Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”   oraz  mama Jasia – Renata Kutyna

STRONA Jasia: www.jasio.waw.pl”


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
5141 Kutyna Jan

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
5141 Kutyna Jan darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Jastrzębskie Zakłady Remontowe sp. z o.o.
Fundacja Signum
ASTER
Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego
Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów